25. 3. 2012

Slovenke tudi drugič visoko izgubile proti Čehinjam in se dokončno poslovile od EP

V četrtem krogu kvalifikacij za nastop na letošnjem EP na Nizozemske je ženska članska reprezentanca Slovenije doživela tretji poraz. V dvorani v Stožicah so Slovenke visoko izgubile proti Češki z 21:29 (10:15) in se dokončno poslovile od nastopa na EP 2012.

Slovenija - Češka 21:29 (10:15)

Ljubljana - Dvorana Stožice, gledalcev: 200, sodnika: Harabagiu in Stanescu (oba Romunija).

Slovenija: Zec, Marinček (11 obramb), Guberinič, Krhlikar, Gros 9 (3), Čerenjak 2, Mavsar 1, Ferfolja 1, Lazović 2, Irman 6, Koren, Jankovič, Gregorc, Petrinja.

Češka: Ranikova (12 obramb), Satrapova, Knedlikova 2, Borovska, Keclikova 2, Luzumova 3 (2), Črenkova 8 (1), Poznarova 1, Ručkova, Černa 5, Vitkova 3, Hrbkova 1, Martinkova 3, Šterbova, Selucka, Simerska 1.

Sedemmetrovke: Slovenija 3 (3), Češka 3 (3).

Izključitve: Slovenija 8 minut, Češka 6 minut.

Slovenska ženska članska reprezentanca je v osrednji ljubljanski dvorani, v kateri se je zbralo le okoli 200 ljubiteljev rokometa, doživela nov poraz. Na drugi strani je Češka z novo zmago naredila odločilen korak k uvrstitvi na sklepni turnir stare celine, ki bo konec leta na Nizozemskem.

Domača reprezentanca je dobro začela tekmo v Stožicah, saj si je trikrat priigrala dva gola plusa (4:2, 5:3, 6:4). Obramba 5-1 je bila na dokaj visoki ravni, napadalne akcije dobre, malce pa je šepalo v realizaciji, sicer bi bila razlika v njihovo korist še izdatnejša.

Toda že pred sredino prvega polčasa so pobudo na igrišču prevzele Čehinje. Po zaostanku s 4:6 so dosegle delni izid 4:0 in si v 18. minuti prvič priigrale dva zadetka naskoka (8:6).

V končnici prvega polčasa so izbranke češkega selektorja Jana Bašnyja zaigrale še bolj učinkovito. Razliko v svojo korist so gostje najprej podvojile (12:8), na odmor pa odšle s prednostjo petih golov (10:15).

Tudi na začetku drugega polčasa slovenska izbrana vrsta ni našla pravega odgovora na agresivno češko obrambo, tako da si je hitro priigrala zaostanek sedmih golov (10:17). Kljub visoki prednosti češke rokometašice niso popuščale in sredi drugega polčasa so vodile že s 27:18, tako da je bil zmagovalec odločen.

Na prvi tekmi četrtega kroga v skupini 5 je Švedska v soboto na domačem igrišču premagala Avstrijo z 39:17 (16:10), tako da je vrstni red po četrtem krogu naslednji: 1. Švedska 7 točk, 2. Češka 6, 3. Slovenija 2, 4. Avstrija 1.

KVALIFIKACIJE ZA EP 2012 - ŽENSKE (SPORED, SKUPINE, DATUMI, URE, PARI TEKEM, IZIDI IN LESTVICE)