10. 8. 2012

Hrvati po šestih tekmah doživeli prvi poraz na OI, Francozi bodo igrali v finalu v Londonu

Na drugi polfinalni tekmi olimpijskega turnirja v moški konkurenci sta se pomerili Hrvaška in Francija. Hrvati so po šestih zaporednih zmagah doživeli prvi poraz na letošnjih OI, kajti Francozi so zmagali s 25:22 (12:10) in bodo s Švedsko igrali v nedeljskem finalu, Hrvaška pa se bo z Madžarsko pomerila za bronasto kolajno.

Francija - Hrvaška 25:22 (12:10)

London - Dvorana Riverbank Arena, sodnika: Abrahamsen in Kristiansen (oba Norveška).

Francija: Omeyer (19 obramb), Karaboue (0 obramb), Fernandez 1, Dinart, Barachet 2, G. Gille, B. Gille, Narcisse 4, Honrubia 4, Karabtić 3, Accambray 3, Abalo 4, Sorhaindo 2, Guigou 2 (1).

Hrvaška: Losert (9 obramb), Alilović (1 obramba), Balić 2, Duvnjak, Lacković 4, Kopljar, Vori 1, Gojun 1, Horvat 6 (1), Vuković 1, Bičanić 3, Buntić 1, Štrlek 3, Čupić.

Sedemmetrovke: Francija 1 (1), Hrvaška 3 (1).

Izključitve: Francija 4 minute, Hrvaška 4 minute.

Hrvati so na prvih šestih tekmah v Londonu dosegli šest zmag (Južna Koreja, Srbija, Madžarska, Danska in Španija v skupinskem delu ter Tunizija v četrtfinalu), poraz na sedmi pa jim je preprečil nedeljski boj za naslov olimpijskega prvaka. Usoden je bil polfinalni poraz proti Francozom (22:25), ki bodo v nedeljo, 12. avgusta, ob 16. uri proti Švedski branili naslov olimpijskega prvaka iz Pekinga, Hrvati pa bodo ob 12. uri igrali z Madžari za bronasto kolajno.

Naše južne sosede je uničil francoski vratar Omeyer, ki je skupaj zbral kar 19 obramb, od tega deset v dobrih 17 minutah na začetku polfinalne tekme. Že v četrti minuti so Francozi vodili s 3:0, po Karabatićevem zadetku v deseti pa s 5:1. Hrvati so se v nadaljevanju vendarle zbrali in zaigrali precej bolje, se dvakrat približali samo na zadetek zaostanka (8:9 in 9:10), toda nasprotniki so tik pred koncem prvega polčasa znova imeli občutnejšo prednost (12:9).

V 39. minuti je prednost francoske reprezentance spet znašala le gol (14:13), nato pa je četa selektorja Oneste v dobrih treh minutah dosegla štiri zadetke zapored in si prvič priigrala razliko petih zadetkov (18:13). Hrvati so najprej odgovorili z delnim izidom 3:0 in zmanjšanjem zaostanka na 16:18 (47. minuta), zato se je obetala zanimiva končnica.

Še dobrih deset minut pred koncem so Hrvati proti aktualnim olimpijskim (Peking 2008) in svetovnim prvakov (Švedska 2011) zaostajali le s 17:19, toda v končnici so francoski rokometaši znova potrdili svojo kakovost. Zadnji žarek za Hrvaško je posijal na začetku 57. minute, ko je razlika znašala tri gole (20:23), toda zaporedna zadetka Sorhainda in Honrubie za vodstvo s 25:20 sta tehtnico dokončno nagnila na stran Francije.

V nedeljo, 12. avgusta, bosta tekmi za tretje in prvo mesto na olimpijskem turnirju v Londonu. Ob 12. uri bo najprej na sporedu tekma za bronasto kolajno med Madžarsko in Hrvaško, ob 16. uri pa bosta Francija in Švedska začeli dvoboj za naslov olimpijskega prvaka.