11. 8. 2012

Španke po podaljških premagale Južno Korejo in osvojile bronasto kolajno na letošnjih OI

Bronasto kolajno na olimpijskem rokometnem turnirju v ženski konkurenci v Londonu je osvojila reprezentanca Španije. Na tekmi za končno tretje mesto so Španke po dveh podaljških premagale Južno Korejo z 31:29 (28:28, 24:24, 13:13).

Južna Koreja - Španija 29:31 (28:28, 24:24, 13:13)

London - Dvorana Riverbank Arena, sodnika: Olesen in Pedersen (oba Danska).

Južna Koreja: Ju (16 obramb), Moon (0 obramb), Woo 4, O. A. Kim, Gwon 7, C. Y. Kim 3, M. Lee, Ryu 4, C. Kim, Sim, Choi 4, Jung 2, Jo 5, E. B. Lee.

Španija: Navarro (15 obramb), Ciobanu (4 obrambe), Lopez, Barno, Alberto 5, Ibanez 4, Cuadrado 4, Mangue 4, Aguilar 4, Alonso 3, Pinedo 2, Fernandez 5, Amoros, Elorza.

Sedemmetrovke: Južna Koreja 11 (5), Španija 5 (3).

Izključitve: Južna Koreja 4 minute, Španija 8 minut.

Odločitev o zmagovalcu tekme za bronasto kolajno v ženski konkurenci je padla šele po dveh podaljških in kar 80 minutah igre. Redni del tekme se je končal brez zmagovalca (24:24), tudi prvi podaljšek ni prinesel nosilca bronastega odličja v Londonu (28:28), šele drugi podaljšek pa je odločil, da so zmagovalke dvoboja za končno tretje mesto Španke (31:29), medtem ko je nehvaležno četrto mesto osvojila Južna Koreja.

Začetek tekme je pripadel Špankam (3:1), toda po slabih dvajsetih minutah so imele rokometašice Južne Koreje že štiri zadetke prednosti (9:5). Pri vodstvu Azijk z 11:7 so Španke v dobrih petih minutah poskrbele za velik preobrat, saj so naredile delni izid 6:0 in povedle s 13:11. Vseeno se je prvi polčas končal z neodločenim izidom (13:13), v drugem pa si je Španija v 38. minuti že priigrala plus štiri (19:15).

Južna Koreja je v 49. minuti še vedno zaostajala za tri zadetke (20:23), vendar je s tremi zaporednimi zadetki spet izenačila. Štiri minute pred koncem je Španija povedla s sedemmetrovke (24:23), toda Azijke so na enak način izenačile na začetku zadnje minute rednega dela tekme in sledili so podaljški.

V prvem podaljšku si nobena reprezentanca ni uspela priigrati več kot zadetka prednosti in po štirih izenačenjih je bil potreben še drugi podaljšek. Znova so prve zadele Španke (29:28 v 74. minuti), še v isti minuti je Južna Koreja zadela v polno za 29:29, to pa je bilo tudi zadnje izenačenje na tekmi za olimpijsko bronasto kolajno.

V 75. minuti je Pinedova zadela za novo vodstvo izbrane vrste Španije (30:29), nato pa se nobena mreža ni zatresla več kot pet minut. Toda Alonsova je štirinajst sekund pred koncem drugega podaljška dosegla zadetek, s katerim je potrdila zmago Španije in osvojitev končnega tretjega mesta na letošnjih OI v Londonu, Južna Koreja pa je ostala brez kolajne.