20. 10. 2012

Krka - Gorenje Velenje 26:29 (9:18)

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 7. krogu 1. NLB Leasing lige v gosteh premagali novomeško Krko z 29:26 (18:9).

* Dvorana Marof, gledalcev 500, sodnika: Klančar in Rezanović (oba Ribnica).
* Krka: Vrbinc, Štangelj, Grubar, Jurečič 1, Flajs 1, Leban 7 (2), Didović, Okleščen, Erčulj 1, Fink, Irman, Furdi, Orlič 6 (1), Papež 6 (1), Cvikl 2, Klobčar 2.
* Gorenje Velenje: Gajić, Taletović, Melić 5 (2), Medved 4, Bezjak 9 (2), Pucelj 1, Dolenec, Cehte, Miklavčič 6, Gaber, Golčar, Dobelšek 1, Gams 1, Bajram 1, Nosan 1, Dujmović.
* Sedemmetrovke: Krka 4 (3), Gorenje Velenje 5 (4).
* Izključitve: Krka 8, Gorenje Velenje 2 minuti.
* Rdeč karton: /.

Velenjčani so dosegli sedmo zaporedno zmago v državnem prvenstvu in drugouvrščenim Koprčanom znova ušli na tri točke prednosti.

Izbranci velenjskega trenerja Branka Tamšeta, ki so sredi tedna v evropski ligi prvakov na domačem igrišču ugnali danski Bjeringbro-Silkeborg, so vse dvome o zmagi razrešili v prvem polčasu, predvsem med 13. in 21. minuto, ko so naredili delni izid 6:0 in povedli s 13:5.

Velenjčani so si ob odhodu na veliki odmor priigrali devet golov prednosti (18:9). V drugi polovici tekme so močno popustili, svoje zmage pa v nobenem trenutku niso ogrozili.

V zmagoviti ekipi je Marko Bezjak dosegel devet, David Miklavčič pa šest golov. Pri Novomeščanih je Patrik Leban dosegel sedem, Timon Orlič in Jernej Papež pa po šest zadetkov.

Novomeška ekipa bo v naslednjem krogu gostovala v Trebnjem, velenjska pa v Kopru. Obe tekmi bosta v soboto, 27. oktobra.