21. 10. 2012

Celje Pivovarna Laško - Krško 36:21 (18:9)

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 7. krogu 1. NLB Leasing lige na domačem igrišču premagali Krško s 36:21 (18:9).

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 250, sodnika: Deržek in Brecelj (oba Ajdovščina).
* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek 2, Mlakar 1, Marguč 5, Janc 2, Razgor 5, Toskić 2, Ranevski 2, Skube 1, Poteko 2, Zelenović 2, Žabič 2, Mačkovšek 3, Lekai 1, Žvižej 6 (3).
* Krško: Sintič, Žitnik, Vovk, Cehte 1, Jazbec, Dular 1 (1), Ban 1, Kodrič 1, Škoflek, Kučič 2 (1), Svetelšek 3, Ferkulj 5, Majerle 3, Čanžar 2, Koprivc 1, Dražetič 1.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (3), Krško 3 (2).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 4, Krško 6 minut.
* Rdeč karton: /.

Celjski rokometaši so po porazu v romunskem Buzau, kjer so izgubili s Constanto, dosegli peto zmago v državnem prvenstvu in na lestvici ujeli drugouvrščene Koprčane. Oboji za vodilnimi Velenjčani zaostajajo za tri točke.

Izbranci celjskega stratega Vladana Matića so začeli silovito in po enajstih minutah povedli s 7:2, po obdobju neprepričljive igre pa so v končnici prvega polčasa ponovno odločno pohodili stopalko za plin in na odmor odšli s prednostjo devetih golov (19:10). V drugem polčasu je zadnjeuvrščena ekipa v 1. NLB Leasing ligi še bolj "capljala" za celjsko, ki je največ vodila s +15 (30:15, 31:16 in 36:21).

V domači ekipi je Luka Žvižej dosegel šest, Gašper Marguč in Gregor Razgor pa po pet golov. Pri gostih je bil strelko najbolj razpoložen Jaka Ferkulj s petimi, Miha Svetelšek in Tilen Majerle pa sta dosegla po tri zadetke.

Celjska ekipa bo v naslednjem krogu gostovala v Ribnici, Krško pa bo na domačem igrišču gostilo Sevnico. Obe tekmi bosta v soboto, 27. oktobra.