7. 11. 2012

Krka - Krško 37:23 (16:12)

Na prvi tekmi devetega kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se pomerila Krka in Krško. Tekma v Novem mestu se je končala z visoko zmago domačega moštva s 37:23 (16:12).

KRKA - KRŠKO 37:23 (16:12)

Novo mesto - Dvorana Marof, gledalcev: 500, sodnika: Pangerc in Veber (oba Ljubljana).

Krka: Vrbinc, Jurečič 3, Flajs 6, Leban 2 (1), Didovič 2, Okleščen, Erčulj 2, Fink 4, Štangelj, Irman 1, Grubar, Svetelšek 5, Furdi, Orlič, Papež 8 (1), Cvikl 1, Klobčar 3.

Krško: Sintič, Vovk 1, Omerzel 5, Cehte 2, Jazbec 3 (2), Dular, Ban 1, Kodrič 1, Škoflek, Žitnik, Kučič 2, Svetelšek, Ferkulj 4, Majerle, Čanžar, Koprivc 4, Sobotić.

Sedemmetrovke: Krka 3 (3), Krško 3 (2).

Izključitve: Krka 8 minut, Krško 10 minut.

Novomeška zasedba je dosegla tretjo zmago v elitnem slovenskem rokometnem tekmovanju, po domačem zmagoslavju nad Izolo in nekoliko nepričakovanim v Trebnjem je v domačem hramu po pričakovanju ukanila še zadnjeuvrščeno ekipo iz Krškega. Visoko razliko v zadetkih si je priigrala v zadnjih osmih minutah, ko je naredila delni izid 8:0 in zmagala s +14.

Dolenjsko-posavski obračun je navkljub temu minil v prevladi izbrancev domačega trenerja Slavka Iveziča. V prvi tretjini tekme se je odvijal izenačen boj, nato pa so si gostitelji v 24. minuti priigrali najvišjo prednost v prvem polčasu (14:9). V drugi polovici tekme je bila rezultatska prednost vseskozi na strani domačega moštva, v zadnjih osmih minutah pa je - pri izidu 29:23 - igra gostov dobesedno razpadla, kar so gostitelji izkoristili in zanesljivo zmagali.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Jernej Papež z osmimi in Matej Flajs s sedmimi goli, v gostujoči pa je Mitja Omerzel dosegel pet, Luka Koprivc in Jaka Ferkulj pa po štiri gole. ovomeška ekipa bo v naslednjem krogu gostovala v Ribnici, Krško pa se bo na domačem igrišču pomerilo z velenjskim Gorenjem. Obe tekmi bosta v soboto, 10. novembra.