7. 11. 2012

Gorenje v domači Rdeči dvorani dobilo derbi devetega kroga v 1. NLB Leasing ligi proti Trimu

Na derbiju devetega kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške sta v Rdeči dvorani igrala Gorenje in Trimo Trebnje. Z dvema zadetkoma razlike so se končne zmage veselili aktualni slovenski prvaki iz Velenja, končni izid pa je bil 33:31 (16:17).

GORENJE VELENJE - TRIMO TREBNJE 33:31 (16:17)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev: 500, sodnika: Ljubič in Krstič (oba Kozina).

Gorenje Velenje: Gajić, Melić 6 (2), Medved 3, Bezjak 7, Pucelj, Dolenec 4, Taletovič, Cehte 8, Miklavčič 1, Gaber, Golčar, Dobelšek 1, Gams 1, Bajram 2, Nosan, Dujmović.

Trimo Trebnje: Korelec 1, Femec, Radelj 8, Paladin 4, Ratajec 1, Ferlin, Skol, Sušin 2, Saje, Florjančič 1, Rojc 2, Zoran, Skube 8, Grandovec, Aguirrezabalaga 4, Brana.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 2 (2), Trimo Trebnje 3 (2).

Izključitve: Gorenje Velenje 8 minut, Trimo Trebnje 8 minut.

Velenjski rokometaši so pričakovali težko, zagotovo pa ne tako zahtevno in negotovo tekmo. Marko Bezjak in druščina so odpor gostov iz Trebnjega strli v sami končnici, odločilna gola pa sta pri neodločenem izidu 31:31 prispevala Jure Dolenec in Klemen Cehte.

Izbranci gostujočega stratega Ivana Vajdla, ki je pred leti bdel nad rokometaši iz Šaleške doline, so v prvem polčasu prevladovali in si dvakrat priigrali štiri gole prednosti (11:7 in 13:9), a so jih gostitelji v sami končnici vendarle ujeli in izenačili na 16:16.

V prvi polovici drugega polčasa je sprva kazalo na zanesljivo zmago domačih rokometašev, ki so si že priigrali štiri gole prednosti (25:21 in 26:22), a se gosti niso predali in izenačili na 28:28. V pravi končni srhljivki se je tehtnica uvodoma nagnila na trebanjsko stran (28:29), v prelomnih trenutkih pa je bilo vendarle več preudarnosti na strani domačih rokometašev.

V velenjski ekipi je Klemen Cehte dosegel osem, Marko Bezjak pa sedem golov. Pri gostih sta Marko Radelj in Staž Skube prispevala po osem zadetkov. Velenjska ekipa bo v naslednjem krogu gostovala pri Krškem, trebanjska pa pri koprskem Cimosu. Obe tekmi bosta v soboto, 10. novembra.