10. 11. 2012

Ribnica Riko hiše - Krka 32:39 (14:23)

Igralci Krke so se v desetem krogu v 1. NLB Leasing ligi veselili zmage na gostujočem igrišču. Novomeščani so na gostovanju premagali ekipo Ribnica Riko hiše z 39:32 (23:14).

RIBNICA RIKO HIŠE - KRKA 32:39 (14:23)

Ribnica - Športna dvorana, gledalcev: 400, sodnika: Ocvirk in Štrigl (oba Velenje).

Ribnica Riko hiše: Klarič, Perovšek, Kovač 3, Merhar, Batinič, Jamnik 4 (2), Bašič 5, Koražija 3, Nosan 4, Markovič, Pucelj, Abrahamsberg 7, Čemas 2, Kapular 2, Košmrlj.

Krka: Vrbinc, Jurečič 1, Flajs 6, Leban 2, Didovič, Okleščen, Erčulj, Fink 3, Štangelj, Irman, Svetelšek 5, Grubar, Furdi, Orlič 8, Papež 11 (1), Cvikl 3, Klobčar.

Sedemmetrovke: Ribnica Riko hiše 4 (2), Krka 1 (1).

Izključitve: Ribnica Riko hiše 0 minut, Krka 6 minut.

Ribničani so pred današnjim dvobojem veljali za papirnate favorite, a so jih tekmeci iz Novega mesta zasenčili v vseh prvinah igre in jih ujeli po točkah. Obe ekipi sta po desetih tekmah zbrali po devet točk in sta na sredini lestvice.

Izbranci gostujočega trenerja Slavka Iveziča so povsem zasenčili gostitelje v prvem polčasu, ki so ga z izjemno učinkovito igro v napadu in zelo dobro obrambo končali z devetimi goli prednosti. V drugem polčasu so brez večjih težav zadržali prednost, čeravno so se jim gostitelji sredi drugega dela približali na vsega tri gole zaostanka (25:28). Dolenjci so nato pravočasno znova zabili nekaj golov in si priigrali varno razliko v zadetkih.

V novomeški ekipi sta bila najbolj učinkovita Jernej Papež z 11 zadetki in Timon Orlič z osmimi goli. Pri gostiteljih je Črt Abrahamsberg dosegel sedem, Marjan Bašić pa pet golov.

Ribniška zasedba bo v sredo, 14. novembra, gostovala pri velenjskem Gorenju, novomeška pa bo v soboto, 17. novembra, gostila Sviš Pekarno Grosuplje.