2. 3. 2013

V Laškem za moško pokalno lovoriko

Dvorana Tri lilije v Laškem bo danes in v nedeljo gostila moški zaključni rokometni turnir za pokal Slovenije, današnja polfinalna para pa sta Sviš Ivančna Gorica - Gorenje Velenje (16.30) ter Cimos Koper - Celje Pivovarna Laško (19.00). Tekma za tretje mesto se bo v nedeljo pričela ob 16.30, veliki finale pa ob 19. uri.

Lani so pokalni naslov v Podčetrtku osvojili rokometaši Celja Pivovarne Laško, sicer 15-kratni zmagovalci v tem tekmovanju. Koprski Cimos je doslej trikrat zmagal v pokalnem tekmovanju, po enkrat pa velenjsko Gorenje ter Prule 67 in Gold Club Hrpelje.

Na ponedeljkovem žrebu v prostorih slovenskega pivovarniškega velikana iz Laškega so imeli najbolj srečno roko Velenjčani, ki se bodo pomerili z "outsiderji" iz Ivančne Gorice, bolj zanimiv polfinalni par je med Celjani in Koprčani.

Celjska zasedba v zadnjem času kaže izjemno dobre predstave, po uvrstitvi v osmino finala evropske lige prvakov je v sredini generalki za turnir v Laškem premagala mariborski Branik, prav dejstvo, da bo nekdanji absolutni vladar slovenskih rokometnih igrišč v petih dneh igral kar tri naporne tekme, pa najbolj skrbi celjskega trenerja Vladana Matića.

Koprčani imajo v zadnjem času silne težave s poškodovanimi igralci, državni prvaki iz Velenja pa so že na ponedeljkovem žrebu v Laškem napovedali odločen naskok na prvo mesto.

2011/2012: Celje Pivovarna Laško

2010/2011: Cimos Koper

2009/2010: Celje Pivovarna Laško

2008/2009: Cimos Koper

2007/2008: Cimos Koper

2006/2007: Celje Pivovarna Laško

2005/2006: Celje Pivovarna Laško

2004/2005: Gold Club Hrpelje