9. 3. 2013

Istrabenz Plini Izola - Celje P. Laško 21:26 (13:16)

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 22. krogu v 1. NLB Leasing ligi z zmago potrdili drugo mesto na lestvici. Celjani so gostovali v Izoli in bili boljši od domačega kluba Istrabenz Plini Izola s 26:21 (16:13).

ISTRABENZ PLINI IZOLA - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 21:26 (13:16)

Izola - Dvorana OŠ, gledalcev: 200, sodnika: Brecelj in Deržek (oba Ajdovščina).

Istrabenz Plini Izola: Ponikvar, Kevič, Jurič 1, Jelovčan, Dolenc, Gorela, Božič 8, Špegel, Kojić 2, Bubnič, Čosić 6, Redžić 1, Fidel 1, Smolnik, Ponikvar 2, Slobodnik.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Verdinek, Mlakar 2, Marguč 1, Janc, Razgor 2, Toskić 3, Ranevski, Skube 5, Poteko 1, Čavor, Zelenović 3, Žabič, Mačkovšek 4, Žvižej 6 (6).

Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 3 (0), Celje Pivovarna Laško 6 (6).

Izključitve: Istrabenz Plini Izola 12 minut, Celje Pivovarna Laško 14 minut.

Rdeča kartona: Smolnik (Istrabenz Plini Izola, 52. minuta), Toskić (Celje Pivovarna Laško, 57. minuta).

Celjani so se v zadnjem krogu rednega dela državnega prvenstva pomerili z rokometaši Izole, ki so jih v 11. krogu visoko premagali v Zlatorogu, nato pa še nekaj dni kasneje v četrtfinalu pokala, tekmovanju, ki so ga Celjani prejšnji konec tedna tudi osvojili.

Tudi tokrat so zmagali in bodo ligo od 1. do 6. mesta začeli z drugega mesta, prvo tekmo pa bodo v sredo igrali proti Mariboru. Na drugi strani bodo Izolčani igrali za uvrstitev od 7. do 12. mesta.

Izolčani so tekmo dobro začeli in povedli z 2:0, 4:2 in 6:4. Celjani so do prvega vodstva prišli v 14. minuti, ko so izkoristili igro z igralcem več. Zadnje izenačenje na tekmi je bilo v 25. minuti (12:12). Nato so Celjani naredili delni izid 4:0 in povedli s 16:12.

Drugi polčas so Celjani začeli z zadetkom Luke Žvižeja s sedmih metrov in znova povedli za štiri, nato pa so, namesto da bi prednost počasi višali, z dvema zaporednima izključitvama dovolili domačim, da se približajo le na dva zadetka zaostanka (15:17). Sledil je kup izključitev na obeh straneh, prednost gostov pa se je gibala med dvema in štirimi goli.

Toda Peter Božič je v 53. minuti znižal tudi zgolj na zadetek zaostanka. V sami končnici pa so bili Celjani vendarle bolj zbrani in se veselili prigaranih dveh točk.