9. 3. 2013

Sviš Ivančna Gorica - Krka 26:26 (15:11)

Edina tekma 22. kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške, ki se je končala brez zmagovalca, je bila odigrana v Ivančni Gorici. Domači Sviš in Krka iz Novega mesta sta se razšla z neodločenim izidom 26:26 (15:11).

SVIŠ IVANČNA GORICA - KRKA 26:26 (15:11)

Ivančna Gorica - Dvorana OŠ Stična, gledalcev: 200, sodnika: Štrigl in Ocvirk (oba Velenje).

Sviš Ivančna Gorica: Medved, Marjanovič, Rotar 1 (1), Potokar 1, Zidar 2, Marinčič 1, Kalabić 5, Muhovec 8, G. Stopar 2, S. Stopar 5 (2), Sendelbah 1.

Krka: Vrbinc, Grubar, Štangelj, Orlič 3, Fink 1, Erčulj 1, Leban 3, Cvikl 2, Papež 6 (1), Svetelšek 4, Flajs 6, Okleščen, Klobčar.

Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 4 (3), Krka 2 (1).

Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 10 minut, Krka 10 minut.

V zadnjem krogu rednega dela sta se srečali ekipi, ki bosta tekmovanje nadaljevali v različnih skupinah. Krka se bo kot šestouvrščena pridružila tistim, ki se bodo borili za naslov prvaka, Sviš pa bo kot sedmi igral za mesta od 7 do 12. Krko v sredo v 1. krogu končnice čaka gostovanje pri Kopru, Sviš pa v soboto gostovanje pri Sevnici.

Tekma se je začela z rahlo pobudo domačih igralcev, ki so imeli v prvem polčasu večinoma nekaj zadetkov prednosti, največ, za pet golov, pa so vodili v 29. minuti po golu Aleša Muhovca za 15:10. Na glavni odmor so domači nesli zadetek prednosti manj, a v uvodu drugega dela spet oplemenitili svoj naskok. Po golu Elvirja Kalabića so v so v 39. minuti vodili že z 20:14.

Vse je kazalo na domačo zmago, a so se gostje začeli vztrajno približevati, Jernej Papež pa je v 53. minuti izid poravnal na 23:23. V zadnjih trenutkih tekme so bili domači tisti, ki so vodili za zadetek, a je gostom uspevalo izenačevati, nazadnje v 58. minuti Timonu Orliču, ki je postavil tudi končni izid 26:26.