13. 8. 2013

Moška kadetska reprezentanca na SP v napeti končnici ostala praznih rok proti Katarju

Po remiju proti Romuniji (27:27) in zmagi proti Tuniziji (32:29) je moška kadetska reprezentanca Slovenije v tretjem krogu SP na Madžarskem doživela prvi poraz. V napeti končnici jo je premagal Katar s 26:25 (15:13), v četrtek pa se bodo Slovenci pomerili z Južno Korejo.

SLOVENIJA - KATAR 25:26 (13:15)

Budaors - Športna dvorana, gledalcev: 220, sodnika: Andorka in Hucker (oba Madžarska).

Slovenija: Kastelic (9 obramb), Blaževič (1 obramba), Jurečič, Suholežnik 2, Malus 1, Groff 2, Lapajne 4 (2), Šol, Ovniček, Gašperšič 1, Gjerek 4, Levc 1, Kodrin 5, Bratkovič 3, Fižuleto 2, Korošec.

Katar: Yusuff (0 obramb), Demirović (10 obramb), Saleh 2, Jedaied, Zakkar, Madadi 4, Damjanović 2, Abdalla, Al Buainanin, Berrached 2, Alsafadi 4, Bendevis 8, Boumendjel, Kapić 4 (2), Gumaa, Saleh.

Sedemmetrovke: Slovenija 3 (2), Katar 2 (2).

Izključitve: Slovenija 6 minut, Katar 10 minut.

Katar, ki je do tekme s Slovenijo po enkrat zmagal (proti Južni Koreji s 33:32) in izgubil (z Romunijo s 27:32), je tekmo v Budaorsu odlično začel. Po vodstvu z 2:0 in 3:1 je imel nato dvakrat že prednost štirih zadetkov: v deveti minuti je bilo 6:2, v enajsti pa 7:3.

Slovenskim kadetom se je nato nekajkrat uspelo približati na minus dva, toda nasprotniki sp imeli v 26. minuti znova prednost štirih golov (14:10). Za slovensko obrambo je bil nerešljiva uganka Bendevis, ki je do takrat šestkrat zadel našo mrežo, po polčasa pa je ekipa trenerja Janija Klemenčiča le prepolovila zaostanek (13:15).

Na začetku drugega polčasa so Katarci ves čas vodili od enega do treh golov, Slovencem pa je prvič uspelo izenačiti šele pri rezultatu 18:18 v 41. minuti. Nato je imela reprezentanca Katarja kar sedemkrat zapored plus ena, Slovenci so nasprotnike vedno ujeli in izenačili (sedemkrat), zanimivo pa je, da na celotni tekmi niso niti enkrat vodili.

Bratkovič je v 58. minuti poskrbel za osmo zaporedno izenačenje (na 25:25), do konca tekme pa slovenski kadeti niso več premagali nasprotnikovega vratarja Demirovića. Zmagoviti zadetek za Katar je slabi dve minuti pred koncem dosegel Alsafadi za končnih 26:25 in drugo zmago na letošnjem SP na Madžarskem.

V četrtem krogu skupine B se bo Slovenija pomerila z Južno Korejo, tekma pa bo v četrtek, 15. avgusta, ob 14. uri. V skupini B je Južna Koreja edina reprezentanca, ki v prvih treh krogih ni osvojila niti točke: dve tekmi je izgubila le z zadetkom razlike (proti Katarju z 32:33 in proti Tuniziji s 30:31), visok poraz pa je zabeležila proti Švedski (28:37).