15. 8. 2013

V četrtem krogu SP na Madžarskem slovenski kadeti kar s plus 11 nadigrali Južno Korejo

Slovenski kadeti (U-19) so na svetovnem prvenstvu na Madžarskem dosegli drugo zmago. V četrtem krogu skupine B so naši rokometaši visoko premagali Južno Korejo z 39:28 (20:16), zadnji nasprotnik Slovenije v prvem delu tekmovanja pa bo reprezentanca Švedske.

SLOVENIJA - JUŽNA KOREJA 39:28 (20:16)

Budaors - Športna dvorana, gledalcev: 400, sodnika: Leszczynski in Piechota (oba Poljska).

Slovenija: Kastelic (13 obramb), Blaževič (0 obramb), Jurečič 1, Suholežnik 3, Malus 2, Groff, Lapajne 5 (2), Šol, Ovniček 2, Gašperšič 3, Gjerek 12, Levc, Kodrin 3, Bratkovič 6 (1), Fižuleto 1, Korošec 1.

Južna Koreja: S. H. Kim, M. Jang, G. Kim, D. Kim 1, J. J. Kim, Y. Park 5, Shin, Choi, Lim 5, D. H. Jang 2, J. Kim 4, Jo, Lee, Ha 9 (3), Nam 1, S. G. Park 1.

Sedemmetrovke: Slovenija 4 (3), Južna Koreja 3 (3).

Izključitve: Slovenija 12 minut, Južna Koreja 10 minut.

Po zmagi v drugem krogu proti Tuniziji (32:29) je moška kadetska reprezentanca Slovenije osvojila še drugi par točk na letošnjem svetovnem prvenstvu tokrat proti Južni Koreji. Že uvodne minute tekme v Budaorsu so pripadle mladim Slovencem, ki so že po slabih desetih minutah vodili kar z 9:4.

V dvanajsti minuti so si slovenski kadeti priigrali najvišjo prednost v prvem polčasu – šest zadetkov (11:5). V naslednjih šestih minutah so rokometaši Južne Koreje zaostanek prepolovili (9:12), toda po dobrih dvajsetih minutah je razlika v korist Slovenije znova znašala šest golov (15:9).

Takšno prednost je imela slovenska reprezentanca do konca prvega polčasa še dvakrat (18:12, 20:14), po koncu prvih tridesetih minut pa je bila plus štiri (20:16). Tudi v drugem polčasu se razmerje moči na igrišču ni spremenilo, Slovenci pa so suvereno držali visoko razliko.

Ta je do 55. minute znašala od treh do šestih zadetkov, nato pa so Slovenci poskrbeli za do takrat najvišjo razliko, ki je znašala kar osem golov (35:27). Kljub visoki prednosti niso popuščali, končna razlika enajstih – po delnem izidu 4:0 - (39:28) pa je bila tudi najvišja na tekmi.