9. 11. 2013

Krka - Slovan 32:35 (18:14)

Pod vodstvom novega trenerja Boruta Mačka so rokometaši Slovana dosegli prvo zmago v 1. NLB Leasing ligi za moške. V desetem krogu so Ljubljančani v Novem mestu ugnali Krko s 35:32 (14:18).

KRKA - SLOVAN 32:35 (18:14)

Novo mesto - Dvorana Marof, gledalcev: 200, sodnika: Brecelj in Deržek (oba Ajdovščina).

Krka: Štangelj, Grubar, Zaponšek, Jurečič 2, Suholežnik, Lavrič 1, Okleščen 1, Špende 7, Borovnik 6, Maričič, Svetelšek 6 (3), Irman, Jakše, Cvikl 4 (2), Adamčič, Klobčar 5.

Slovan: Kastelic, Župič, Bogdanič-Jenko 1, Grojzdek, Čemas 6, Malešević, Skušek 4 (2), Kete 3, Pogačnik 5, Škerlak 9, Vuglač, Tomšič 7.

Sedemmetrovke: Krka 6 (5), Slovan 4 (2).

Izključitve: Krka 10 minut, Slovan 18 minut.

Rdeči karton: Vuglač (Slovan, 35. minuta).

Novomeški rokometaši so v hudi krizi, kajti v tem tednu so izgubili že dve tekmi na domačem terenu. Najprej so jih v sredo v osmini finala pokala Slovenije na kolena položili igralci Sviša iz Ivančne Gorice, v ligaškem delu državnega prvenstva pa danes tudi ekipa iz slovenske prestolnice.

Po prvem polčasu ni kazalo na takšen razplet, saj so Dolenjci na velik odmor odšli z lepo prednostjo štirih golov (18:14). V drugem pa se jim je povsem ustavilo, Ljubljančani so se razleteli na igrišču in zaostanek izničili že po nekaj minutah, v 40. pa povedli z 22:21.

V nadaljevanju so izbranci Boruta Mačka prikazali še bolj udarno predstavo in si priigrali prednost štirih golov (28:24). V finišu so gostitelji pritisnili, preobrata pa niso izpeljali.

V zmagoviti ekipi sta bila najbolj učinkovita Janez Škerlak z devetimi in Miha Tomšič s sedmimi goli, za poraženo pa je Aleksander Špende prispeval sedem zadetkov.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 13. novembra, gostovala pri velenjskemu Gorenju, ljubljanska pa bo v petek, 15. novembra, gostila Ribnico Riko hiše.