10. 11. 2013

Krim Mercator proti Sävehofu na Švedskem remiziral v dramatični končnici (25:25)

V petem krogu evropske lige prvakinj so rokometašice Krima Mercatorja gostovale pri Sävehofu na Švedskem in po dramatični končnici se je tekma končala brez zmagovalca - 25:25 (16:13). Z delitvijo točk sta se obe ekipi že uvrstili med osem najboljših v Evropi.

SÄVEHOF - KRIM MERCATOR 25:25 (16:13)

Partille - Dvorana Partillebohallen, gledalcev: 1350, sodnika: Santos in Fonseca (oba Portugalska).

Sävehof: Idehn, Bundsen, Haraldsdottir, Sand 2, Fogelström 3, Oden 3, Forsberg, Roberts 4, Tegstedt 3, Wikensten, Dafe 2, Karlsson 1, Alm 7 (2), Sundberg.

Krim Mercator: Tolnai, Stefanišin, Marinček, Piedade, Wörz, Mavsar 6 (6), Bulatović 2, Lazović 5, Torstenson 2, Irman 2, Penezić 6, Krpež 2, Zrnec 1, Vizitiu.

Sedemmetrovke: Sävehof 3 (2), Krim Mercator 6 (6).

Izključitve: Sävehof 6 minut, Krim Mercator 6 minut.

Rdeči karton: Krpež (Krim Mercator, 23. minuta).

Že pred zadnjim krogom v skupini C v najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju so si rokometašice Krima Mercatorja kljub slabši predstavi proti Sävehofu priigrale napredovanje v drugi del, med osem najboljših ekip v Evropi. V soboto, 16. novembra 2013, bodo v Stožicah gostile Leipzig, z zmago pa bi si zanesljivo priigrale prvo mesto v skupini.

Krimovo začetno vodstvo z 2:0 je Sävehof hitro izničil (2:2), kljub temu pa so imele sloevnske prvakinje v deveti minuti že tri zadetke prednosti (6:3). Toda Švedinje so jih znova ujele pri izidu 8:8 v 14. minuti, nato so zaostale z 8:10, zatem pa so z delnim izidom 3:0 poskrbele za svoje prvo vodstvo (11:10 v 21. minuti), po katerem je trener Tone Tiselj vzel minuto odmora.

Sledili sta še dve izenačenji na 11:11 in 12:12 (skupno jih je bilo v prvem polčasu pet), končnica prvega dela igre pa je v celoti pripadla švedskim prvakinjam. Poleg tega je Krim ostal brez Katarine Krpež, ki je zaradi prekrška nad Louise Sand dobila neposredni rdeči karton.

Gostiteljice so v 25. minuti prvič povedle s plus dva (14:12), v naslednji pa prvič s plus tri (15:12), potem ko sta bili uspešni Jamnine Roberts in Louise Sand. S takšno razliko sta ekipi, ki sta naredili veliko tehničnih napak, tudi odšli na odmor (16:13).

Drugi polčas je je, tako kot prvi, začel z dvema zadetkoma ekipe trenerja Toneta Tislja, po katerih se je Krim po petih minutah igre približal na 15:16. Oba zadetka je s črte sedmih metrov dosegla Tamara Mavsar, ki je na tekmi sicer streljala šest sedemmetrovk in vse tudi izkoristila.

Krimovke so imele še priložnost za izenačenje, toda žoga je po strelu Barbare Lazović zadela vratnico. Toda Sävehof je v 40. minuti znova vodil s tremi goli naskoka (18:15, zadela je Jenny Alm), v nadaljevanju pa se je razlika v korist Skandinavk ves čas gibala od enega zadetka do treh.

Nazadnje so Švedinje vodile s plus tri v 51. minuti, ko je bilo na semaforju 23:20. Toda nato je sledil neverjeten preobrat Tisljeve čete, ki je v sedmih minutah naredila delni izid 5:0 in v 59. minuti je povedla s 25:23.

Najprej so krimovke z dvema igralkama manj znižale na 22:23, nato pa z dvema več na igrišču izenačile na 23:23. Andrea Penezić je nato Krim po dolgem času spet popeljala v vodstvo (24:23), Neli Irman pa je minuto in pol pred koncem v protinapadu zadela za 25:23.

Ko je že kazalo, da bodo gostje iz Slovenije zapustile Švedsko z zmago, ki bi jim že pred zadnjim krogom zagotovila prvo mesto v skupin C, pa so za delni preobrat poskrbele tudi igralke Sävehofa. V predzadnji minuti tekme je Ida Oden znižala na 24:25, na nasprotni strani Andrea Penezić ni zadela, pet sekund pred koncem pa so s črte sedmih metrov gostiteljice izenačile na 25:25.

Na prvi tekmi v skupini C je nemški Leipzig na domačem igrišču izgubil proti francoskemu Metzu z 22:25 (10:11).

Vrstni red: Krim Mercator 7 točk, Sävehof 7, Metz 4, Lepizig 2.