13. 11. 2013

Celjani na derbiju 11. kroga v 1. NLB Leasing ligi v dvorani Zlatorog boljši od Mariborčanov

Na derbiju 11. kroga v 1. NLB Leasing ligi sta se v dvorani Zlatorog pomerila Celje Pivovarna Laško in Maribor Branik. Uspešnejši so bili igralci domačega kluba, ki so v končni strli odpor gostov in zmagali s 25:22 (15:13).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - MARIBOR BRANIK 25:22 (15:13)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 950, sodnika: Brecelj in Deržek (oba Ajdovščina).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak (4 obrambe), Skok (11 obramb), Blagotinšek, Marguč 8 (2), Žuran 2, Janc, Razgor 1, Ranevski, Skube 3, Poteko 2, Slišković 5 (1), Potočnik, Zelenović 1, Žabič, Lekai 2, Žvižej 1.

Maribor Branik: Škalički, Vran (5 obramb), Čudič (5 obramb), Štefanič, Malinović 1, Žmavc, Špelić, Jamnik 2, Poklar 4, Razgor 4 (1), Kodrin 1, Hrastnik, Fidel 2, Zarabec 5, Kleč 2, Sok 1.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (3), Maribor Branik 3 (1).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 8 minut, Maribor Branik 4 minute.

Začetek tekme je povsem pripadel Celjanom, ki so v četrti minuti vodili že s 3:0, v šesti pa s 5:1. Kljub dvema zaporednima goloma gostov (5:3) so pivovarji v osmi minuti spet imeli prednost štirih zadetkov (7:3), a je Maribor Branik zatem dosegel tri gole zapored in se približal na 7:6.

Ko je Sebastian Skube dvakrat zapored zadel v polno, so Celjani v 15. minuti vodili z 10:7. Toda ekipi trenerja Marka Šibile je po delnem izidu 3:0 uspelo izenačiti na 10:10. Sledili sta še dve izenačenji (11:11 in 12:12), končnica prvega polčasa pa je pripadla domači ekipi (15:13).

V prvih devetih minutah drugega dela igre (prvi zadetek je padel šele v peti) je prednost celjskega moštva znašala zadetek ali dva, nazadnje se je to zgodilo pri izidu 17:15. Zatem so igralci trenerja Vladana Matića znova trikrat zatresli mariborsko mrežo (Luka Žvižej, Rok Žuran, Gašper Marguč) in v 44. minuti je bilo že 20:15.

Toda tekma kljub visoki razliki še zdaleč ni bila odločena. V naslednjih dvanajstih minutah so Celjani samo enkrat zadeli gol Maribora Branika, na nasprotni strani pa so gostje v tem obdobju dosegli kar šest zadetkov in v 56. minuti je bilo 21:21.

V isti minuti je bil v gostujoči ekipi izključen Gašper Hrastnik, kar so domači rokometaši spretno izkoristili, z igralcem več dosegli dva zadetka (Vid Poteko in Ivan Slišković) in povedli s 23:21. Za nameček je mariborski kapetan Simon Razgor zapravil sedemmetrovko (odlična o bramba Urbana Lesjaka), v predzadnji minuti pa je Vid Poteko prednost povišal na 24:21.

Mariborčani so se v 59. minuti po zaslugi Mihe Zarabca približali na minus dva (22:24), a časa za morebiten preobrat ali vsaj neodločen izid jim je zmanjkalo. Na nasprotni strani je piko na i postavil Gašper Marguč, ki je v zadnji minuti postavil končni izid 25:22.

Pri zmagovalcih sta bila najučinkovitejša Gašper Marguč (8 zadetkov) in Ivan Slišković (5), pri poražencih pa Miha Zarabec (5).

Pred derbijem sta imeli obe ekipi po 18 točk in sta si delili drugo mesto na prvenstveni lestvici. Po zmagi v Zlatorogu imajo Celjani zdaj 20 točk, Mariborčani pa seveda ostajajo pri 18 in so tretji.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu na domačem igrišču gostila novomeško Krko, mariborska pa bo gostovala pri trebanjskem Trimu. Obe tekmi bosta v sredo, 20. novembra.