8. 3. 2014

V petem krogu v evropski ligi prvakinj igralke Krima Mercatorja visoko izgubile proti Larviku

Rokometašice Krima Mercatorja so v petem krogu drugega dela skupine 2 v evropski ligi prvakinj doživele že četrti poraz. Krimovke so gostovale pri Larviku na Norveškem in visoko izgubile z 22:28 (12:14). V zadnjem krogu bodo v soboto, 15. marca 2014, gostile Budućnost.

LARVIK - KRIM MERCATOR 28:22 (14:12)

Larvik - Dvorana Larvik Arena, gledalcev: 1748, sodnika: Schulze in Tönnies (oba Nemčija).

Larvik: Hasanić, Rantala, A. Hammerseng Edin 6, Mörk 4 (1), Breivang 3, Stange 3, G. Hammerseng Edin 3, Johansen 2, J. Kristiansen 2, T. Kristiansen 2, Sulland 2, Koren Riegelhuth 1, Breistoel, Lund.

Krim Mercator: Grubišić, Marinček, Stefanišin, Mavsar 6 (2), Piedade 4, Lazović 3, Penezić 3, Krpež 2, Wörz 2, Bulatović 1, Zulić 1, Potisek, Zrnec.

Sedemmetrovke: Larvik 1 (1), Krim Mercator 2 (2).

Izključitve: Larvik 6 minut, Krim Mercator 8 minut.

Slovenske prvakinje so edino zmago na petih tekmah v drugem delu lige prvakinj dosegle prav proti Larviku, ki so ga v prvem krogu v dvorani v Stožicah premagale s 24:18 (12:10), nato pa zabeležile štiri poraze zapored. S tokratnim porazom na Norveškem so krimovke dokončno izgubile tudi teoretične možnosti za morebitno osvojitev drugega mesta v skupini in napredovanje na zaključni turnir najboljših štirih ekip v Budimpešti.

Dvoboj na Norveškem, ki ni odločal praktično o ničemer, so dobile Norvežanke in se tako Krimu, ki so ga po petem krogu prehitele na na tretjem mestu na lestvici skupine 2 (imajo tri točke, slovenske prvakinje dve), oddolžile za poraz v Stožicah. Izbranke Toneta Tislja so v uvodnem delu nekajkrat povedle s tremi zadetki prednosti (6:3, 7:4, 8:5), v 18. minuti pa so imele po golu Daniele Piedade že plus štiri (9:5).

Enako razliko so gostje iz Ljubljane dosegle še dvakrat (10:6 in 11:7), v končnici prvega polčasa pa se je tehtnica začela nagibati na Larvikovo stran. Norvežanke so v slabih petih minutah naredile delni izid 4:0 in v 27. minuti izenačili na 11:11. Krimovke so nato zadele za minimalno vodstvo z 12:11, do konca prvega polčasa pa je Larvik dosegel še tri zadetke zapored in na odmor odšel z dvema zadetkoma prednosti (14:12).

V uvodnih minutah drugega dela so norveške rokometašice dvakrat zadele v polno in razlika je spet znašala štiri gole (16:12). Na nasprotni strani igralke Krima Mercatorja kar šest minut niso zatresle Larvikove mreže, v nadaljevanju pa je prednost Norvežank še naraščala. Ko je Nora Mörk v 51. minuti zadela s sedmih metrov za domače vodstvo s 27:20, je bil zmagovalec tekme v dvorani Larvik Arena dokončno odločen.