14. 3. 2014

Slovan - Sviš Ivančna Gorica 28:26 (13:16)

Igralci Slovana so končnico za obstanek v 1. NLB Leasing ligi za moške začeli z zmago. V prvem krogu so Ljubljančani v dvorani na Kodeljevem premagali Sviš iz Ivančne Gorice z 28:26 (13:16).

SLOVAN - SVIŠ IVANČNA GORICA 28:26 (13:16)

Ljubljana - Dvorana Kodeljevo, gledalcev: 150, sodnika: Klančar in Parezanovič (oba Ribnica).

Slovan: Župič, Kastelic, Sankovič 2, Bogdanič-Jenko 6, Erak, Ži. Matajič 1, Dobelšek 2, Cvetko 1, Kete 1, Pogačnik 6, Skušek 8 (7), Ža. Matajič 1, Kovačič, Krivic, Kastelic.

Sviš Ivančna Gorica: Marjanovič, Tekavec, Zidar, Potokar 1 (1), Zavodnik 3, Muhovec 5, S. Stopar 5 (2), Pekolj 3, Kalabić 2, Slapničar, Marinčič 1, G. Stopar 4, Sendelbah, Tomšič 2.

Sedemmetrovke: Slovan 7 (7), Sviš Ivančna Gorica 7 (3).

Izključitve: Slovan 6 minut, Sviš Ivančna Gorica 8 minut.

Ljubljančani so končnico za obstanek v prvoligaški konkurenci odprli z zmago. Na kolena so rokometaši Slovana položili v tej sezoni nekoliko nepričakovane pokalne podprvake z zaključnega turnirja v Celju.

V prvem polčasu so ritem igre narekovali Dolenjci, ki so prvih trideset minut dobili s tremi goli prednosti (16:13). V drugi polovici tekme, predvsem v zadnjih petnajstih minutah, pa so na Kodeljevem zagospodarili izbranci domačega trenerja Mladena Staniča, poskrbeli za rezultatski preobrat in zasluženo osvojili obe točki.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Janez Skušek z osmimi goli, v poraženi pa sta Aleš Muhovec in Simon Stopar dosegla po pet zadetkov.

Zasedba iz Ljubljane bo v prihodnjem krogu gostovala v Krškem, ekipa iz Ivančne Gorice pa bo gostila novomeško Krko. Obe tekmi bosta v soboto, 22. marca.