15. 3. 2014

Maribor Branik - Sevnica 33:24 (19:14)

V končnici za prvaka (od 1. do 6. mesta) v 1. NLB Leasing ligi sta uvodno tekmo odigrala Maribor Branik in Sevnica. Pred domačimi gledalci so slavili Mariborčani, ki so bili boljši za devet golov - končni izid je bil 33:24 (19:14).

MARIBOR BRANIK - SEVNICA 33:24 (19:14)

Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev: 400, sodnika: Majer in Žitnik (oba Trebnje).

Maribor Branik: Škalički, Vran, Čudič, Štefanič 2, Žmavc, Kaleb 6, Jamnik 7 (3), Poklar 4, Razgor, Kodrin 1, Hrastnik 4, Fidel, Zarabec 5 (1), Kleč 2, Marić 2.

Sevnica: Bratanovič, Flajs 6, Gorenjak, Brečko 1, Krnc, Djurdjević 5 (2), Ošlovnik 1, Božič, Župevc, Mrgole, Novšak, Grušovnik 2, Brilej 4, Bezgovšek 2, Pernovšek, Gjerek 3.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 5 (4), Sevnica 4 (2).

Izključitve: Maribor Branik 10 minut, Sevnica 6 minut.

Mariborski rokometaši so pričakovano osvojili prvi par točk v skupini za prvaka. Poleg tega so že tretjič v tej sezoni - prvo tekmo v rednem delu državnega prvenstva so dobili z dvanajstimi, drugo pa z desetimi goli prednosti - ugnali tekmece iz Sevnice.

Izbranci domačega trenerja Marka Šibile so slabo odprli tekmo, po zaostanku s 4:7 pa so dvignili raven svoje igre in si že ob polčasu priigrali pet golov prednosti (19:14). V drugem polčasu niso popustili niti za ped, v 48. minuti so svojo prednost povišali na 29:18, na koncu pa slavili z devetimi goli (33:24).

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Grega Jamnik s sedmimi in Ante Kaleb s šestimi goli, v gostujoči pa Matej Flajs s šestimi in Miloš Djurdjević s petimi zadetki.

Sevniška ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 19. marca, gostila Celje Pivovarno Laško, mariborska pa bo v soboto, 22. marca, gostovala pri trebanjskem Trimu.