3. 5. 2014

Györ in Budućnost finalista zaključnega turnirja letošnje evropske lige prvakinj na Madžarskem

Na prvem zaključnem turnirju v zgodovini lige prvakinj sta se v finale uvrstila Györ in Budućnost. Györ je bil v polfinalu boljši od danskega Midtjylanda z 29:26 (16:11), Budućnost pa po podaljških od Vardarja z 22:20 (16:16, 11:6).

Prvi polfinale v Budimpešti je prinesel dvoboj med madžarskim Györom in danskim Mydtjyllandom. Na koncu so se zmage veselile branilke naslova prvakinj Evrope iz prejšnje sezone, ki so slavile s tremi zadetki razlike (29:26).

Pred 9000 gledalci v dvorani Laszlo Papp so se Madžarke, ki v letošnji evropski sezoni niso še niti enkrat izgubile, kar precej namučile s Skandinavkami. Pri Midtjyllandu sta Nizozemka Cornelia Nycke Groot in Danka Stine Jörgensen skupaj dosegli kar 17 zadetkov ali več kot polovico za Midtjylland, vendar tudi to ni bilo dovolj za končni uspeh v polfinalu.

Precej bolj izenačena in napeta je bila druga polfinalna tekma med Vardarjem iz Skopja in Budućnostjo iz Podgorice. Črnogorke, evropske prvakinje iz leta 2012, so prvi polčas dobile s petimi goli razlike (11:6), enako prednost pa so imele tudi v 43. minuti (15:10).

Toda v 51. minuti so se Makedonke približale le na minus ena (14:15). Po zaostanku s 14:16 so nato dosegle dva zadetka zapored, v 57. minuti izenačile na 16:16 in izsilile podaljške.

Po prvih petih minutah je Budućnost povedla z 20:17, toda Vardar je s tremi zaporednimi goli izenačil na 20:20. V 69. minuti je Budućnost zadela za 21:20, nato pa še z enim zadetkom potrdila zmago z 22:20 in uvrstitev v finale zaključnega turnirja letošnje lige prvakinj.

SPORED IN IZIDI ZAKLJUČNEGA TURNIRJA LIGE PRVAKINJ:

Sobota, 3. maj 2014 (polfinale):

Györ - Midtjylland 29:26 (16:11, Görbicz 7, Amorim in Kovacsics po 5; Groot 9, Jörgensen 8)

Vardar - Budućnost 20:22 po podaljških (16:16, 6:11, Lekić 6, Pineau 5; Neagu 6, Cvijić in Mehmedović po 5)