4. 10. 2014

Mlinotest Ajdovščina – Celje Celjske mesnine 24:21 (9:10)

Ajdovščina - Dvorana ŠC Police. 200 gledalcev. Sodnika: Sintič in Zupan.

Mlinotest Ajdovščina: Bratina (4 obrambe), Lokar, Polanc, Tripkovič 1, Čermelj 4, Jonovič, Rojc 11, Svetik 1, Brecelj, Pipan, Čajko 2, Srečkovič (5 obramb), Kavčič 1, Ferfolja 3 (2), Schuster 1; trener Dušan Vidmar

Celje Celjske mesnine: Močič (10 obramb), Belac 1, Cvikl 1, Pišek 5, Palir 5, A. Vrček 2, Klakočer 4 (1), Privšek 2, S. Vrček 1, Zupančič, Pelikan, Perič, Hrovatič; trener Nikola Bistrovič

Sedemmetrovke: Mlinotest 3 (3); Celjske mesnine 2 (1)

Izključitve: Mlinotest 2 minuti, Celjske mesnine  4 minute

Domače so bolje začele in povedle z 2:0, ter držale vodstvo do 15. minute (5:4). Nato so  gostje s petimi zaporednimi goli tekmo obrnile v svoj prid. Na odmor so tako Celjanke odšle z golom prednosti.

V prvih minutah nadaljevanja so gostje prednost višale in v 38. minuti je ta znašala že +4 (13:17). Takrat pa je domači trener popolnoma spremenil postavo in v igro poslal mlajše domače igralke (Tripkovič, Brecelj, Čermelj). Te so ob pomoči izkušene Tine Rojc začele z lovom na Celjanke, ter se počasi bližale Celjankam, ter jih v 51. minuti ujele (20:20).

Do konca tekme so nato Mlinarke z delnim izidom 4:1 tehtnico le nagnile na svojo stran, in težka a zaslužena zmaga je ostala v Ajdovščini.