4. 10. 2014

GEN-I Zagorje – Piran 26:30 (17:17)

GEN-I Zagorje – Piran    26:30 (17:17)

Zagorje ob Savi – Športna dvorana. 100 gledalcev. Sodnika: I. Pajič in Humek.

GEN-I  Zagorje: Perić (10 obramb), Golob (3 obrambe); Ahlin, Rebolj 2, K.Voglar 6 (6), Ugrin 4, Bratec, Ferfolja 2, Jeglič, Ljepoja 1, Ljubas 5, Obradović 2, Sterle 4.

Piran: Spahić (11 obramb), Kraja (4 obrambe; Vivoda, Terčič, Krajnc 6, Panger 4, Benčič, Hrnjič 6 (4), Panić, Levačič, Milaković 4, Jagurdžija 10 (1), Unuk 1, Stojanovič, Mattica, Medič.

Sedemmetrovke: GEN-I  9 (6); Piran 5 (4).

Izključitve: GEN-I  14;  Piran 14 minuta.

Rdeči karton: B.Voglar (58).

Za veliko presenečenje in izgubo točk so si v največji meri krive Zagorjanke same, ki so vse od začetka zaigrale premalo bojevito v obrambi,  kar se je posledično odrazilo tudi na igri v napadu, ki še zdaleč ni bil na potrebni ravni. Ko so pet minut pred koncem prvega polčasa dekleta  povedal 14:11, se je zdelo da je negotovosti konec in da bo nadaljevanje krenilo v pričakovani smeri. Žal se je zgodilo ravno nasprotno. Pirančanke so do polčasa poravnale,  v nadaljevanju dolgo časa držale priključek, ko pa so povedle 24:23, vodstva niso več izpustile iz rok. Dodati pa je treba, da  jim je pri tem šel na roke tudi  sodniški kriterij, začinjen   z nekaterimi spornimi odločitvami, v končnici v kateri so  dokončno iztirile domače igralke, ki so v končnici zapravile 3 sedemmetrovke in še nekaj stoodstotnih priložnosti.