8. 10. 2014

Riko Ribnica - Maribor Branik 23:24 (12:12)

Prvo tekmo šestega kroga v 1. NLB Leasing ligi so odigrali rokometaši Rika Ribnice in Maribora Branika, zmagali pa so gostje z rezultatom 24:23 (12:12). Pet tekem bo na sporedu v soboto, 11. oktobra, tekma Slovenj Gradec 2011 - Celje Pivovarna Laško pa je preložena.

RIKO RIBNICA - MARIBOR BRANIK 23:24 (12:12)

Ribnica - Športni center Ribnica, gledalcev: 350, sodnika: Cvetko in Kavalar (oba Celje).

Riko Ribnica: Leban 1 (1), Fink 5, Anatasov, Merhar, Grebenc 7, Henigman 3, Skušek 3 (2), Andoljšek, Pucelj 4, Pahulje, Nosan, Klarič, Marković, Perovšek, Batinič, Košmrlj.

Maribor Branik: Škalički, Cingesar, Žmavc, Kaleb 5 (2), Špelić 1, Jamnik, Poklar 4 (2), Čudič, Sok 5, Teletovič, Hrastnik 1, Fidel, Žabič, Verdinek, Miškovič 3, Mlakar 5.

Sedemmetrovke: Riko Ribnica 5 (3), Maribor Branik 5 (4).

Izključitve: Riko Ribnica 4 minute, Maribor Branik 4 minute.

Dvoboj ekip z vrha lestvice, kluba sta bila pred tekmo na tretjem in četrtem mestu, je postregel z všečno in izenačeno predstavo, v kateri sta bili obe moštvi dolgo v igri za zmago. Uspešnejši so bili na koncu Mariborčani, ki jih v nedeljo čaka evropski začetek sezone proti švedskemu Kristainstadu, slavili pa so tesno.

Skoraj celoten prvi polčas je minil v povsem izenačeni igri. Moštvo sta se izmenjavali v tesnem vodstvu, izid je bil desetkrat izenačen in šele pri 12:10 so gostje prvič na tekmi imeli dva zadetka naskoka. A ne za dolgo, saj je Ribnica do polčasa izenačila.

Podobno je bilo nadaljevanje. Boj za vsako žogo se je nadaljeval, spet pa si nobena ekipa ni znala priigrati prednosti. Mariborčani so sicer nekajkrat spet prišli do dveh golov naskoka (19:17, 20:18), vendar je bilo kmalu na semaforju spet 22:22. A v finišu tekme so rokometaši Maribora vendarle ohranili minimalen naskok. Priigrali so si, še enkrat, dva gola, izida 24:22 pa domačim ni več uspelo izničiti, s 23. golom so le ublažili poraz.

Pri domačih je bil najboljši strelec Jan Grebenc s sedmimi goli, pri zmagovalcih so si strelsko vlogo s po petimi razdelili Ante Kaleb, Tadej Sok in Žiga Mlakar.

V naslednjem krogu bodo Ribničani 18. oktobra igrali v Škofji Loki, Mariborčani pa že 14. oktobra doma s Krčani. (sta)