11. 10. 2014

Istrabenz Plini Izola - Trimo 23:32 (12:13)

Ekipa Istrabenz Plini Izola je v šestem krogu 1. NLB Leasing lige gostila Trimo iz Trebnjega. Na tekmi v Izoli so se zmage veselili gostje iz Trebnjega, rezultat pa je bil 32:23 (13:12).

ISTRABENZ PLINI IZOLA - TRIMO TREBNJE 23:32 (12:13)

Izola - Športna dvorana, gledalcev: 350, sodnika: Sok in Lah (oba Ormož).

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Vončina, Žgavec, Jurič 1, Grbec, Božič 7 (1), Stepančič 3, Kojič 1, Žgavec, Čosić 2, Vukovič 3, Gomezelj, Popović 2, Velkavrh 4, Matijašević.

Trimo Trebnje: Jelovčan, Femec, Zaplotnik, Radelj 1, Skol 12 (6), Kotar, Blaznik, Potočnik 3, Udovič 2, Sašek 3, Ferkulj 2, Grandovec 3, Florjančič 6, Brana, Urbič.

Sedemmetrovke: Istrabenz plini Izola 2 (1), Trimo Trebnje 7 (6).

Izključitve: Istrabenz plini Izola 4 minute, Trimo Trebnje 4 minute.

Dolenjci nadaljujejo s sijajnimi predstavami v državnem prvenstvu. Na Primorskem so dosegli že peto zmago v tej sezoni in se zavihteli na tretje mesto, takoj za Velenjčani in Celjani.

Izbranci gostujočega trenerja Romana Šavriča so v prvem polčasu imeli nekaj težav z vselej bojevitimi domačimi rokometaši, v drugi polovici drugega polčasa pa so povsem uveljavili svojo premoč.

Tekma je bila nazadnje izenačena pri izidu 18:18, prelomni trenutki dvoboja pa so bili domene Trebanjcev, ki so si postopoma višali prednost do končnih +9.

V zmagoviti ekipi je blestel Rok Skol z 12 goli, Luka Florjančič pa jih je dosegel šest. V domači ekipi je Peter Božič dosegel sedem, Andraž Velkavrh pa štiri zadetke.

Trebanjska ekipa bo v sredo, 15. oktobra, gostila velenjsko Gorenje, izolska pa bo v soboto, 18. oktobra, gostovala pri novomeški Krki. (sta)