15. 10. 2014

Celje Pivovarna Laško - Jeruzalem Ormož 41:28 (19:17)

Igralci Celja Pivovarne Laško nadaljujejo z nizom nepremagljivosti v 1. NLB Leasing ligi. V sedmem krogu so v domači dvorani Zlatorog gostili Jeruzalem Ormož in zmagali z 41:28 (19:17).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - JERUZALEM ORMOŽ 41:28 (19:17)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 250, sodnika: Lesar (Ljubljana) in Parezanovič (Ribnica).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Kastelic, Blagotinšek 1, Ivič 2 (1), Žuran 4, Janc 6, Razgor 2, Marguč 3, Malus, Miklavčič 5, Zarabec 7 (3), Kodrin 4, Pešič 2, Kasal 2, Žvižej 3.

Jeruzalem Ormož: Bratanovič, Balent, Kolmanič, Bogadi, Radujkovič, Čudič 12 (4), Gregorc 4, Veselko 1, Grizold, Kocbek, Kosi, Mesarič 5, Petrovič 1, Rajšp, Kirič.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 5 (4), Jeruzalem Ormož 5 (4).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 14 minut, Jeruzalem Ormož 6 minut.

Rdeč karton: Blagotinšek (Celje Pivovarna Laško, 46. minuta).

Celjani so v tekmi z Ormožani upravičili vlogo favoritov, čeprav so bili tekmeci ves prvi polčas blizu in so domači šele v nadaljevanju strli njihov odpor. Na koncu pa je bila zmaga rutinska, s 13 goli razlike.

Ormož je v začetnem obdobju tekme celo vodil, izid je bil 4:3, gostje pa so se nato še približali na gol zaostanka (15:16). V drugem polčasu pa so nato domači stopili na plin, povišali prednost ter si zagotovili mirnejše nadaljevanje.

Zmagovalec je bil tako odločen že precej pred koncem dvoboja, pri Celjanih je največ golov, sedem, dosegel Miha Zarabec, pri gostih pa je izstopal Bojan Čudič. Dosegel je kar 12 zadetkov.

Za Celjane je bila tekma tudi ogrevanje pred sobotno preizkušnjo lige prvakov, ko bodo ob 20.30 v dvorani Zlatorog gostili stare znance, madžarski Veszprem.

V domačem prvenstvu pa bodo v naslednjem krogu 25. oktobra gostovali v Izoli, medtem ko bodo Ormožani ta dan gostili Sevnico.