15. 11. 2014

Trimo Trebnje - Sevnica 31:25 (19:13)

Sosedski dvoboj med Trimom in Sevnico v desetem krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške se je končal z zmago domače ekipe. Trebanjci so goste iz Sevnice nadigrali z rezultatom 31:25 (19:13).

TRIMO TREBNJE - SEVNICA 31:25 (19:13)

Trebnje - Športna dvorana, gledalcev: 200, sodnika: Teršek in Rizanović (Hrastnik).

Trimo Trebnje: Jelovčan, Brana, Urbič, Florjančič 6 (1), Sašek 8, Sušin 3, Grandovec 2, Potočnik 4, Skol 4 (3), Ferkulj 1, Udovič 2 (1), Butkovec 1 (1), Grandovec.

Sevnica: Brglez, Gerčar, Brilej 1, Kuhar 2, Suholežnik 1, Pernovšek 7 (4), Gorenjak 2, Fižuleto 7, Krnc 1, Djurdjevič 4 (1), Bezgovšek, Cigler.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 8 (6), Sevnica 6 (5).

Izključitve: Trimo Trebnje 0 minut, Sevnica 0 minut.

Rokometaši Trebnjega so prišli do sedme prvenstvene zmage in ostajajo na četrtem mestu, Sevnica pa je klonila devetič in še naprej ostaja na dnu lestvice, na 13. mestu.

Domači so takoj zagospodarili na parketu, v osmi minuti vodili s 5:2, do 16. minute pa je prednost narasla na 13:6. Čeprav so gosti ob koncu prvega polčasa dosegli nekaj več golov kot v uvodnih minutah, so na odmor šli s šestimi goli zaostanka.

Trimo je glavnino dela opravil med 40. in 43. minuto, ko je dosegel štiri gole (26:18), poizkuse igralcev iz Sevnice pa so do konca tekme znali zadržati.

Prvi strelec tekme je bil Klemen Sašek z osmimi goli, na drugi strani sta jih Lucija Fižuleto in Luka Pernovšek dosegla po sedem.

Trebanjci bodo v naslednjem krogu gostovali v Mariboru, Sevnica pa bo gostila Krko. Obe tekmi bosta na sporedu prihodnjo soboto. (sta)