2. 12. 2015

Istrabenz Plini Izola - Slovenj Gradec 2011 28:27 (14:13)

Igralci ekipe Istrabenz Plini Izola so na zaostali tekmi devetega kroga v 1. NLB Leasing ligi premagali Slovenj Gradec 2011 z rezultatom 28:27 (14:13). Gostitelji so tako dosegli tretjo zmago v letošnji sezoni, Slovenj Gradec pa deveti poraz.

ISTRABENZ PLINI IZOLA - SLOVENJ GRADEC 2011  28:27 (14:13)

Izola - Športna dvorana, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Cvetko (Celje).

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Vončina, Jurić 2, Čolić, Gjerek 1, Božič 3 (1), Zorič-Stepančič 2, Žgavec 1, Čosić 5, Kecman 2, Vuković 2, Gomezelj, Velkavrh 10, Konig, Madžarevič.

Slovenj Gradec 2011: Kašnik, Orter, Zbičajnik 1, F. Banfro, Suholežnik 3, Doberšek 1, V. Levc 7 (1), Hartman 5, Štumpfl, Voršič, Kobold 1, Poklič, Podstenšek 3, Višintin, Malus 6 (1).

Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 3 (1), Slovenj Gradec 2011  2 (2).

Izključitve: Istrabenz Plini Izola 6 minut, Slovenj Gradec 2011  12 minut.

Rdeči karton: Malus (Slovenj Gradec 2011, 29. minuta).

Tekma med rokometaši iz Izole in Slovenj Gradca je bila dvakrat prestavljena, v tretjem poskusu pa so Primorci na kolena položili Korošce. Izolčani so začeli silovito in že po petih minutah vodili s 4:1. Prednost treh golov so držali večji del prvega polčasa, najvišjo pa so si priigrali v 24. minuti, ko je Jakob Vukovič povišal na 13:8.

A varovanci gostujočega trenerja Sebastjana Soviča se niso predali, v 29. minuti so tekmo postavili v začetno izhodišče (13:13), gostitelji pa so si pred drugo polovico tekme priigrali minimalno prednost 14:13. V drugi polovici tekme se je odvijal ogorčen boj za vsako žogo. Izbranci domačega trenerja Boruta Hrena so v peti minuti nadaljevanja zaostali s 16:17, osem minut kasneje pa si znova priigrali dva gola prednosti (20:18).

V razburljivi in tesni končnici je bilo več preudarnosti na strani domačih rokometašev, ki so si dobre dve minuti pred koncem po golu Kristijana Juriča priigrali zajetno prednost štirih zadetkov (27:23). Zalogo zadetkov so uspešno zadržali vse do zadnjega zvoka sirene, čeravno so gosti v sami končnici naredili delni izid 3:0.

V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Andraž Velkavrh z desetimi, v gostujoči pa Vid Levc s sedmimi goli.

Zasedba iz Izole bo v prihodnjem krogu gostila Ribnico, iz Slovenj Gradca pa bo gostovala v Trebnjem. Obe tekmi bosta v soboto, 12. decembra.