18. 2. 2015

Urbanscape Loka - Gorenje Velenje 27:28 (16:15)

V 17. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške so rokometaši Gorenja gostovali v Škofji Loki in zmagali samo z zadetkom razlike. Velenjčani so slavili proti domači ekipi Urbanscape Loka z 28:27 (15:16).

URBANSCAPE LOKA - GORENJE VELENJE 27:28 (16:15)

Škofja Loka - Dvorana Poden, gledalcev: 400, sodnika: Lesar (Ljubljana) in Parezanovič (Ribnica).

Urbanscape Loka: Panjtar, M. Vrbinc 3, Rakovec, Šibanc, Lapajne 5 (2), Kavčič 3, Štremfelj, Korošec 3, Čebron 1, Cingesar 3, Bradeško 2, Dolenec, Rant 2, A. Vrbinc, Rebič 3, Setnikar 2.

Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Božović 2, Medved 1, S. Burić 3, Szyba 7, Skube 7 (1), Golčar 1, Šoštarič 5, Kleč, Dobelšek 1, Gams, Nosan 1, Dujmovič, Bećiri.

Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 2 (2), Gorenje Velenje 1 (1).

Izključitve: Urbanscape Loka 4 minute, Gorenje Velenje 2 minuti.

Velenjska zasedba je na Gorenjsko prišla kot absolutna favoritinja, točki pa je osvojila v zadnjih sekundah. Junak razburljivega dvoboja je bil poljski reprezentant Michal Szyba, ki je v zadnji minuti najprej izenačil na 27:27, nato pa v izdihljajih tekme dosegel še zmagoviti gol za 28:27.

Škofjeloška ekipa je na igrišču pustila srce in dušo, gostujoča pa je igrala nekoliko preračunljivo in varčevala moči za sobotni mednarodni dvoboj z norveškim Haslumom. Takšen pristop bi se ji lahko maščeval, izbranci velenjskega trenerja Ivana Vajdla so namreč v 49. minuti zaostajali za tri gole (21:24), v zadnjih desetih minutah pa so vendarle strnili svoje vrste in dvorano Poden zapustili dvignjenih glav.

Staš Skube in Szyba sta za Velenjčane dosegla po sedem golov, pri Škofjeločanih pa je bil najbolj učinkovit Januš Lapajne. Izkazal se je tudi vratar Anže Vrbinc s 13 obrambami.

Velenjska zasedba bo v torek, 24. februarja, gostila Istrabenz Pline Izolo, škofjeloška pa bo v petek, 27. februarja, gostovala v Ljubljani. (sta)