9. 5. 2015

Celje Pivovarna Laško - Trimo Trebnje 35:20 (18:11)

Igralci Celja Pivovarne Laško so na prvi polfinalni tekmi končnice za prvaka v 1. NLB Leasing lige na domačem igrišču premagali Trimo Trebnje s 35:20 (18:11). Druga tekma bo v sredo, 13. maja, ob 20. uri v Trebnjem, morebitna tretja pa v sredo, 20. maja, v Celju.

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - TRIMO TREBNJE 35:20 (18:11)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 362, sodnika: Nahtigal (Ljubljana) in Deržek (Ajdovščina).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek 3, Ivič 3, Žuran 1, Janc 8, Razgor, Suholežnik 2, Marguč 2 (1), Cvetko 1, Poteko 1, Miklavčič 4, Sliškovič 4, Zarabec 3 (1), Kodrin 1, Žvižej 2.

Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Radelj 2, Murčehajič 2 (2), Križman 2, Kotar 2, Sušin 2, Željko 1, Potočnik 3, Udovič, Sašek 2, Ferkulj 1, M. Grandovec, T. Grandovec, Florjančič 3.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 2 (2), Trimo Trebnje 4 (2).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 18 minut, Trimo Trebnje 8 minut.

Trebanjski rokometaši so si polfinale priigrali v sredo, v zadnjem krogu državnega prvenstva, ko so izkoristili spodrsljaj Rika Ribnice in osvojil četrto mesto po rednem delu. S prvega mesta so se v končnico podali branilci naslova iz Celja, ki bodo skušali osvojiti 19. državni naslov in tretjo lovoriko v sezoni, prvo so osvojili v superpokalnem tekmovanju, drugo v pokalnem.

Zasedba Branka Tamšeta je v rednem delu dobila vseh 26 tekem, v povprečju je dosegla 38,65 gola na tekmo, dobila pa je 23,73. Tekmece so premagovali s povprečno prednostjo 14,92 gola. Statističnih podatkov so se v prvi polfinalni tekmi dobro držali in upravičili vlogo favorita.

Trebanjci so tekmo začeli dobro in ob dveh napakah Celjanov povedli s 3:1. Tudi nadaljevali so dobro, vendar so vedno bolje igrali tudi domači. V drugi polovici prvega polčasa so z dobro obrambo počasi in vztrajno višali prednost, do polčasa pa so priigrali lepo prednost sedmih golov (18:11).

Glavnino dela so Celjani opravili v prvih 13 minutah drugega polčasa, ko niso prejeli gola, razlika pa je bila iz napada v napad višja. Do konca tekme niso popuščali in na koncu slavili visoko zmago, pa čeprav je Tamše z igrišča poklical "prvokategornike".

Prvi strelec tekme je bil Blaž Janc z osmimi goli, pri Trimu sta bila še najbolj razpoložena Gregor Potočnik in Luka Florjančič s tremi goli.