12. 11. 2016

Riko Ribnica na derbiju za gol boljša od Urbanscape Loke

Rokometaši Ribnice tudi po tem, ko so se v letošnjem prvenstvu z vsakem od tekmecev pomerili po enkrat, ostajajo nepremagani na vrhu lestvice slovenskega prvenstva. V 11. kolu so s 24:23 doma ugnali Urbanscape Loko.

Kaj lahko bi se obrnilo tudi drugače. Ko je David Kovačič v 57. minuti povišal na 24:20, so domači navijači sicer že začeli slaviti, Ribničani pa so z neučinkovitostjo v končnici ponudili Gorenjcem priložnost, da si priborijo vsaj točko. Mario Cingesar je v zadnjih minutah dosegel oba gola za rokometaše iz Škofje Loke, v zadnjem napadu pa ob izvajanju prekrška ni bil uspešen.

Gostitelji so večji del prvega polčasa vodili, največ za tri gole, gostom pa dovolili le izenačenje na 1:1 in kasneje 10:10, ob menjavi strani pa so imeli izbranci Roberta Beguša tri gole prednosti. Večkrat je razlika v drugem delu narasla na +4, prav na koncu pa so navijači morali celo trepetati za zmago. S šestimi goli je bil pri zmagovalcih najbolj učinkovit Nik Henigman, prav toliko jih je na nasprotni strani dosegel Aleks Kavčič.