5. 3. 2016

Liga prvakov: Celjani premagali Bešiktaš s 14 goli razlike (43:29)

V zadnjem krogu skupine A v evropski ligi prvakov so rokometaši Celja Pivovarne Laško v Zlatorogu gostili turški Bešiktaš. Ob slovesu od letošnjega tekmovanja so Celjani premagali goste kar s 14 goli razlike - končni rezultat je bil 43:29 (21:14).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - BEŠIKTAŠ 43:29 (21:14)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 2800, sodnika: Krkačev in Kolevski (oba Makedonija).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak (16 obramb), Gajić (1 obramba), Blagotinšek 4, Babarskas 1, Janc 5, Razgor 1, Marguč 8 (3), Grošelj 3, Poteko 3, Zarabec 3, Kodrin 3, Fižuleto, Patrianova 3, Dobelšek, Mlakar 4, Žvižej 5 (1).

Bešiktaš: Demir, Kocić (8 obramb), Mercan, Arifoglu 1, Pribak 10 (4), Güney, Boyar 2, Buljubašić, Karamišev, Demirezen 1, Özbahar 5, Dačević 1, Nincević 1, Coban 1, Đukić 7.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 5 (4), Bešiktaš 5 (4).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 12 minut, Bešiktaš 14 minut.

Celjani so sezono v najmočnejšem klubskem tekmovanju na stari celini končali z zmago, tretjo v skupinskem delu tekmovanja. Na 14 tekmah so dvakrat premagali turški Bešiktaš, enkrat poljsko Wislo iz Plocka ter remizirali z nemškim Kielom.

Slovenski prvaki so v letošnji evropski ligi prvakov dvakrat izgubili z madžarskim Veszpremom, francoskim PSG in nemškim Flensburgom, po enkrat z Wislo in Kielom ter skupno osvojili sedem točk, kar je bilo premalo za napredovanje v izločilne boje, saj so osvojili sedmo mesto v skupini A, v nadaljnje tekmovanje pa se je uvrstilo najboljših šest klubov.

Izbranci domačega trenerja Branka Tamšeta so možnosti za preboj v osmino finala zapravili minuli teden, ko so v hrvaški prestolnici izgubili proti Zagrebu. Pred tekmo z zadnjeuvrščenimi tekmeci iz največjega turškega mesta so imeli le en cilj - tega so tudi dosegli, v svojem Zlatorogu so osvojili tretji par točk.

Junija se bodo - v primeru, da osvojijo prvo mesto v državnem prvenstvu - znova znašli pod drobnogledom veljakov Evropske rokometne zveze (EHF). Na Dunaju bodo namreč razpravljali o njihovi umestitvi v zgornji ali spodnji dom lige prvakov za tekmovalno sezono 2016/17.

Domači rokometaši so odločno začeli obračun z Bešiktašem, kjer igra kopica rokometašev s področja nekdanje skupne Jugoslavije. Predvsem so uveljavili svojo prednost v hitrosti, z bliskovitimi nasprotnimi napadi pa so si že v peti minuti priigrali vodstvo s 4:1.

V nadaljevanju so postopoma lomili odpor tekmecev, v 13. minuti so si priigrali štiri gole prednosti (9:5), tri minute kasneje pa pet (11:6). Trener Branko Tamše je postopoma v igro pošiljal tudi svoje igralce s klopi, ki so skrbeli za visok ritem igre, prepad med njimi ter vidno okornimi in počasnejšimi Turki pa je bil iz minute v minuto vse bolj izrazit.

Domača zasedba si je v prvem polčasu nekajkrat priigrala osem golov prednosti (16:8, 8:10 in 19:11), na velik odmor pa odšla s +7 (21:14). Celjani v drugem polčasu niso popustili niti za ped, vseskozi so imeli nadzor na igrišču, Tamše pa je zavoljo prevelike kakovostne razlike tudi nekoliko spočil svoje najbolj obremenjene može in nekoliko večjo minutažo namenil manj obremenjenim igralcem.

Ti so zelo korektno opravili svoje delo in dosegli najvišjo zmago na mednarodnem prizorišču v tej sezoni. Domači mladci so izkušene tekmece iz Istanbula zasenčili v vseh prvinah. V 44. minuti so prvič povedli z desetimi goli razlike (30:20), njihova najvišja prednost pa je znašala + 14, kot je bil tudi končni izid (43:29).

V celjski ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Gal Marguč z osmimi goli, Blaž Janc in Luka Žvižej sta dosegla po pet zadetkov. Za goste je deset golov dosegel Nemanja Pribak.

Branko Tamše, trener Celja Pivovarne Laško: "Dobro smo se pripravili na tekmo. Razen nekaj manjših napak so se fantje držali dogovorjenega. Zelo lepa igra pred čudovito publiko, ki nas je spodbujala danes in nas že skozi vso sezono. Kdor ima rokomet in Celje rad, je bil danes tukaj. Fantje so jim to vrnili z lepo in atraktivno igro, zato bi se rad vsem zahvalil, najprej igralcem, kot tudi navijačem na čelu s Florijani. Ves čas smo narekovali ritem, uporabili vseh šestnajst igralcev, priložnost ponudili tudi Grošlju, ki je s tremi zadetki izkoristil ponujeno. To so tiste stvari, ki so lepe in ki nas delajo velike. Gradimo ekipo, nič pa ne gre čez noč, zato moramo delati še naprej enako trdo in zavzeto, za kar bomo enkrat gotovo nagrajeni."

Rezultati 14. kroga - skupina A: Kiel - Zagreb 31:29 (14:17), Veszprem - Wisla Plock 27:25 (16:13), Celje Pivovarna Laško - Bešiktaš 43:29 (21:14), Paris St. Germain - Flensburg 35:32 (16:16).

Končni vrstni red: 1. Paris St. Germain 24 točk, 2. Veszprem 23, 3. Flensburg 20, 4. Kiel 17, 5. Zagreb 11, 6. Wisla Plock 8, 7. Celje Pivovarna Laško 7, 8. Bešiktaš 2.

Skupina B: Vardar Skopje - Montpellier 34:26 (17:17), Barcelona - Rhein Neckar Löwen 26:20 (11:10), Kolding - Kristianstad 21:30 (13:11), Kielce - Pick Szeged 27:26 (12:16).

Končni vrstni red: 1. Barcelona 23 točk, 2. Kielce 21, 3. Vardar Skopje 18, 4. Rhein Neckar Löwen 17, 5. Pick Szeged 15, 6. Montpellier 7, 7. Kristianstad 7, 8. Kolding 4.