Na vrhu brez spremembe, odločal bo petkov veliki derbi

1. NLB LEASING LIGA, KONČNICA, 9. KOLO:

GORENJE VELENJE : MARIBOR BRANIK 30:23 (13:11)
Šoštarič 7, Burić 5; Cingesar in Kaleb po 7.

Rokometaši Gorenja so kolo pred koncem 1. NLB Leasing lige ohranili vse možnosti za osvojitev lovorike, saj so premagali Maribor Branik in tako zadržali prednost pred drugouvrščenim Celjem Pivovarno Laško. Tekma v Rdeči dvorani je imela tudi dobrodelen namen, saj se je vodstvo kluba odločilo, da bo celoten izkupiček od prodanih vstopnic namenilo Medobčinski zvezi prijateljev mladine Velenje, zbrana sredstva pa bodo namenjena letovanju otrok iz socialno ogroženih družin.

Uvodni del dvoboja je pripadel Velenjčanom, ki so Mariboru dopustili, da jih je pri izidu 8:8 ujel. Kljub temu so varovanci Marka Šibile na polčas odšli z dvema goloma prednosti. V drugem polčasu so domači izdatneje stopili na plin, znova ujeli svoj ritem in v 43. minuti vodili že plus osem (23:15). Tudi odmor Slavka Iveziča pet minut pred koncem poteka tekme ni spremenil, Velenjčani so se veselili nove zmage. Mario Šoštarič je bil s sedmimi goli prvi strelec domačih, po sedem sta jih za Maribor dosegla Darko Cingesar in Ante Kaleb.

URBANSCAPE LOKA : CELJE PIVOVARNA LAŠKO 26:34 (13:18)
Kavčič 7, Bradeško 5; Kodrin 10, Janc 6.

Celjski rokometaši so pred zadnjo odločilno tekmo 1. NLB Leasing lige v gosteh premagali Urbanscape Loko. Tekmo so bolje začeli Škofjeločani, ki so bili do polovice prvega polčasa še v vodstvu, nato pa so varovanci Branka Tamšeta vajeti igre vzeli v svoje roke, si do konca polčasa priigrali pet golov prednosti, prednost pa so ohranili do konca tekme.

Škofjeloški rokometaši so odlično začeli dvoboj s Celjani, ki so nujno potrebovali zmago. Z golom Jureta Dolenca so v šesti minuti povedli s 5:2, po golu Žige Bradeška so v 16. minuti še vodili z 9:8. Do konca prvega polčasa so se gostje le zbrali, Tilen Kodrin je zadel dvakrat v polno, in minuto pozneje je Kodrin Celjane po začetnih 1:0 spet popeljal do vodstva (9:8). Do konca polčasa so si gostje, veliko zaslug zato je imel razpoloženi Kodrin, ki je v prvih 30 minutah dosegel kar sedem golov, priigrali pet golov prednosti.

Tudi v drugem polčasu so celjski rokometaši nadaljevali z boljšo igro, z golom Žige Mlakarja so svojo prednost v 42. minuti povečali na sedem golov (24:17), minuto pozneje je bilo že 25:17, do najvišje prednosti na tekmi pa so celjski rokometaši prišli v 52. minuti, ko je Blaž Janc dosegel gol za vodstvo z 31:22.

Najboljša strelca celjske ekipe sta bila Kodrin, ki je domačo mrežo zatresel desetkrat iz desetih poskusov, ter Janc s šestimi goli, pri Škofjeločanih pa je Aleks Kavčič dosegel sedem golov, Žiga Bradeško pa pet.