3. 12. 2017

Velenjčani se s porazom postavljajo od Lige prvakov

Gorenje Velenje se po porazu proti Sjkernu (35:20) in po zmagi Ademar Leona proti Elverumu poslavlja od Lige prvakov.

Rokometaši Skjerna so z zanesljivo zmago proti Gorenju Velenju potrdili prvo mesto v skupini C in si priigrali dodatni kvalifikacijski tekmi za nastop v osmini finala Lige prvakov proti ukrajinskemu Motorju Zaporožju. Slovenski podprvaki pa zaključujejo redni del tekmovanja na končnem 3. mestu, saj je Ademar Leon zmagal proti Elverumu.

Danski rokometaši so si pot do nove zmage in s tem utrditve prvega mesta v skupini C odprli z odličnim prvim polčasom. Velenjčani so stik s tekmeci držali le uvodnih deset minut, v 7. minuti so po golu Matica Verdineka še vodili s 3:2, zadnjič bili s Skjernom izenačeni na 3:3, nato pa so danski podprvaki stopili na plin, izkoristili svoje priložnosti in stopnjevali težave slovenskih podprvakov.

Črne minute - izbranci Željka Babića več kot osem minut niso zadeli domačega gola - so omogočile Skjernu, da je sredi polčasa vodili s 7:3, po gostujoči minuti odmora so sicer ose nekajkrat zadele gol, a v zadnji tretjini drugega polčasa spet prejemale gole kot po tekočem traku. V 28. minuti so domačini vodili že za deset golov (17:7), nič kaj manjše prednosti pa niso imeli bo polčasu (18:9).

Velenjčanom se ni nič kaj bolje godilo v drugem polčasu. Skjern je držal varno razliko desetih golov, imel priložnost tudi za kakšnega več, a iz protinapadov grešil. Gorenju je vmes uspelo z dvema zaporednima goloma priti na -8, Danci pa so vrnili z enako mero in v 46. minuti spet povedli s +10. V nekaj naslednjih napadih so dokončno razblinili še zadnje dvome o zmagovalcu, saj so prednosti brez težav držali in celo celo povečali. V 53. minuti so povedli s 30:17 in jasno je bilo, da se bo Gorenje z Danske vrnilo z visokim in bolečim porazom.