6. 12. 2017

Celje Pivovarna Laško brez težav do zmage proti Metalurgu

Rokometaši iz Celja nadaljujejo z nastopi v Ligi SEHA. V 9. kolu so gostili rokometaše Metalurga in bili prepričljivo boljši s 34:25.

Slovenski rokometni prvak je po peti zmagi napredoval na tretje mesto v regionalni ligi. Za zadnjim zmagovalcem evropske lige prvakov in Lige SEHA, makedonskim Vardarjem iz Skopja, zaostaja za deset točk, za drugouvrščenim beloruskim Brestom pa eno točko.

Izbranci domačega trenerja Branka Tamšeta so v prvem polčasu prikazali toplo-hladno predstavo. Začeli so na najboljši možni način (3:0), vse tri gole pa je po bliskovitih nasprotnih napadih dosegel Gal Marguč. Nato so vidno popustili in tekmecem iz makedonske prestolnice dovolili, da so jih skorajda ujeli (5:4), po obdobju izenačene igre pa so med 20. in 26. minuto naredili delni izid 4:1 za vodstvo s 14:9.

V končnici prvega in v začetku drugega polčasa pa so gostitelji vidno popustili in tekma je bila v 34. minuti na uvodnem izhodišču (16:16). V nadaljevanju so Celjani vendarle pokazali svoje "rokometne mišice", zaigrali agresivno v obrambi in s hitro igro povsem dotolkli goste iz Skopja. Največjo prednost so si priigrali prav v končnici tekme (34:25).

V celjski ekipi se je izkazal vratar Urban Lesjak z 19 obrambami, najbolj učinkovita pa sta bila Tilen Kodrin in Matic Grošelj. Prvi je dosegel deset, drugi pa šest zadetkov.