11. 5. 2017

Tesna zmaga Celjanov na derbiju v Ribnici

Celje Pivovarna Laško je na derbiju 7. kola Lige NLB za prvaka gostoval v Ribnici in si priigral 6. zmago v državnem prvenstvu (29:28).

Celjani so na izjemno vročem igrišču v Ribnici dosegli šesto zmago v končnici za prvaka, po pravi drami pa je zmagoviti gol v zadnji minuti prispeval Blaž Janc. Branilci prvega mesta v državnem prvenstvu imajo še vedno dve točki prednosti pred drugouvrščenimi Velenjčani, ki so pred kratkim izgubili v deželi suhe robe, tokrat pa so bili boljši od Krke (31:28).

Izbranci gostujočega trenerja Branka Tamšeta so bili večji del prvega polčasa v zaostanku. V 23. minuti je ta znašal kar tri gole (8:11), v končnici prvega dela pa so zaigrali sijajno in z dvema goloma Tilna Kodrina ter po enega Boruta Mačkovška in vratarja Ivana Gajića na velik odmor odšli z dvema goloma prednosti (14:12).

V drugem polčasu so si v 36. minuti priigrali štiri gole prednosti (19:15), lepe zaloge pa jim ni uspelo zadržati. Ribničani so jim ob podpori glasnih navijačev vse bolj grozili in v 53. minuti po golu Jana Grebenca izid znova izenačili (26:26). Le dve minuti kasneje je slovenski reprezentant, ki se bo poleti preselil v Velenje, gostitelje popeljal do vodstva s 27:26, v izjemno dramatični končnici pa je bilo več modrosti na strani izkušenejših Celjanov. Zmagoviti gol pa je prispeval Janc.