5. 7. 2018

Borbeni mladinci po preobratu boljši od Čehov

Slovenska moška reprezentanca do 20 let, ki se pripravlja na evropsko prvenstvo v Celju (19.-29. julij), je na prvi pripravljalni tekmi na Rogli s 26:25 premagala Češko.

Tekmo so bolje začeli gostje, Slovenci pa so prvič povedli v osmi minuti, ko je gol za 5:4 dosegel Matevž Kunst. Izbranci Saše Prapotnika so v nadaljevanju prvega dela igre prikazali precej boljšo obrambo, s katero so si v 15. minuti po golu Domna Novaka prislužili vodstvo s tremi goli prednosti, a ta ni zdržala dolgo. Že tri minute kasneje je bilo po dveh zaporednih napakah v obrambi 9:9, po izenačeni igri pa so Čehi polčas celo dobili z golom v zadnji sekundi (14:13).

Gostje so tudi na začetku drugega polčasa igrali dobro in izkoriščali napake domače izbrane vrste, ki je v 36. minuti zaostajala že za pet golov, zaradi česar je moral Prapotnik takoj vzeti minuto odmora. Po njej so Čehi še enkrat zabili (13:19), nato pa bili zaradi odlične slovenske obrambe neuspešni naslednjih deset minut, v katerih so Slovenci zadeli šestkrat in izid je bil v 46. minuti znova izenačen na 19:19.

Približevanje tekmecu je fantom generacije 1998 in mlajšim pobralo precej moči in Čehi so znova povedli s tremi goli prednosti (19:22), a je v ospredje prišla velika slovenska borbenost, po zaslugi katere je v 56. minuti kapetan Tilen Kosi izid najprej izenačil na 23:23, Miha Kavčič pa je v naslednjem napadu ekipo popeljal v vnovično vodstvo (24:23). Končnih 26:25 je postavil Matic Pipp v predzadnjem slovenskem napadu, ki mu je sledila še odlična obramba.

Obe ekipi bosta na Rogli odigrali še eno tekmo in sicer v petek ob 10.30.