6. 7. 2018

Odlična igra Slovenije U20 za drugo zmago proti Čehom

Slovenski mladinci so na drugi pripravljalni tekmi pred evropskim prvenstvom v Celju (19.-29. julij) s 35:16 premagali Češko in prvi ciklus priprav zaključujejo uspešno.

Za razliko od prvega dvoboja proti Čehom, ki je bil napet do konca in, ki so ga Slovenci dobili s tesnih 26:25, so bili tokrat gostitelji povsem dominantni. Že v uvodnih minutah so nakazali, da bo tokrat na parketu povsem drugače, saj so dobro igrali na obeh straneh ter v 10. minuti po tretjem zadetku Domna Makuca vodili s 6:3, 9 minut kasneje po zadetku najboljšega strelca tekme Grege Ocvirka z 12:5, polčas pa dobili s 15:10.

V nadaljevanju so svojo igro dvignili na še višjo raven, obramba je bila odlična, napad pa učinkovit. Čehi so v drugem delu igre dosegli le šest zadetkov, medtem ko je v njihov gol padalo z vseh strani. V 36. minuti je tako prednost znašala že devet (20:11), po lepem prodoru Tilna Kosija v 42. minuti dvanajst (24:12), ob močnem strelu Ocvirka 10 minut kasneje 17 (30:13), končnih 35:16 in s tem tudi največjo razliko pa je ob zvoku sirene z odličnim strelom postavil Matevž Kunst.

Mladinci bodo na Rogli opravili še en trening, nato pa jih čaka prost vikend in zbor na isti lokaciji v ponedeljek. V prihodnjem tednu bodo odigrali dve pripravljalni tekmi s Hrvaško, v sredo na Rogli in petek v Ivanić-Gradu.