11. 11. 2020

Velenjčani do šeste zmage v sezoni

V sredo je velenjska Rdeča dvorana gostila uvodno tekmo 9. kroga Lige NLB. Domače Gorenje Velenje se je pomerilo s Krko in jo odpravilo z 28:21.

Preostale tekme bodo na sporedu v soboto. Ob 16.15 bo izjemoma na Kodeljevem igrala ekipa Ljubljane in tam pričakala trebanjski Trimo. Ob 18.00 bo na sporedu srečanje med Celjem Pivovarno Laško in Koprom, četrt ure kasneje pa se bo začel obračun med Mariborom Branikom in Jeruzalemom Ormožem. Zadnje tri tekme se bodo začele ob 19. uri (Butan plin Izola : Riko Ribnica, Slovenj Gradec 2011 : Urbanscape Loka, LL Grosist Slovan : Dobova).

LIGA NLB, 9. KROG:

Sreda, 11. novembra:
RK GORENJE VELENJE : MRK KRKA 28:21 (16:11)
Grmšek, Tajnik (4) in Pajt (3) po 5; Jakše 5 (3), Avsec in Kukman po 3.

Igralec tekme: Timotej Grmšek (RK Gorenje Velenje)

Velenjčani, ki so prejšnji teden v zaostali tekmi že premagali Urbanscape Loko, so bili tokrat na tekmi z zadnjeuvrščeno Krko favoriti. A tudi trener velenjske zasedbe Zoran Jovičić je svoje igralce opozarjal, da morajo vsako tekmo vzeti resno.
V prvem delu dvoboja je bila Krka tudi precej enakovreden tekmec, izid pa tesen in gostje so nekajkrat tudi vodili. A po 20. minuti, ko so rokometaši Gorenja povedli z 10:8, so počasi vendarle začeli večati razliko in na odmor odšli s +5.
Te razlike nato gostom v nadaljevanju ni uspelo več zmanjšati. V uvodnih minutah drugega polčasa so bili sicer še blizu in približno na zaostanku s polčasa, potem pa so Velenjčani spet rahlo stopili na plin in v zadnjih 15 minutah je naskok narasel, največ na osem golov, ob koncu pa je domača zasedba slavila z 28:21.
Pri domačih so bili s po petimi goli najboljši Domen Tajnik, Kenan Pajt in Timotej Grmšek, pri gostih pa je prav tako pet golov dosegel Jaka Jakše.
V naslednjem krogu se bodo Velenjčani v gosteh merili s Celjani, Krka pa bo gostila Butan plin Izolo.

IZJAVI PO TEKMI:

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja:
"Naša obramba je bila ponovno na pravi ravni. Pohvaliti moram vse igralce, saj trenutno igramo brez pomembnih igralcev - Matica Verdinka, Ibrahima Haseljića in Davida Miklavčiča. V soboto nas že čaka evropska tekma, na katero se bomo osredotočali v prihodnjih dneh."

Roman Zarabec, trener Krke:
"Čestitam igralcem Gorenja Velenja za zmago. Zopet se je pokazala nezbranost, nezrela igra in preveč tehničnih napak pri naši ekipi. To je botrovalo takšnemu rezultatu. Gremo naprej, v nove tekme. Upam, da so se fantje iz tega kaj naučili. Nam še kar nekaj manjka do dobrega rezultata."