21. 9. 2020

Prva tekma odpovedana, prihodnji torek Trebanjci za skupinski del Lige EHF

Evropska rokometna zveza je danes uradno sporočila odločitev, da bo prva tekma 2. kroga kvalifikacij med RK Trimo Trebnje in Balatonfuredi KSE, zaradi okužbe s koronavirusom v madžarski ekipi, odpovedana.

Težave s koronavirusom se še niso ustavile, zato je RK Trimo Trebnje tik po prejeti informaciji o okužbi, nemudoma navezal stik z Madžari ter Evropsko rokometno zvezo. Slednja je tekmo povsem pričakovano odpovedala in določila, da se bosta kluba za skupinski del udarila na eni tekmi, in sicer v Sloveniji, prihodnji torek, 29. septembra. Termin tekme bo kmalu znano.

Rokometaše Balatonfuredija tako čaka štirinajstdnevna karantena, z izjemo, če imajo tem obdobju v razmaku 48 ur dva negativna testa. Vodstvo kluba je redno v stiku z EHF in madžarskim klubom, zato bodo vse informacije pravočasno posredovane.