13. 3. 2021

Dobova na domačem parketu do zmage proti Ljubljani

Rokometaši iz Dobove so dosegli sedmo zmago v Ligi NLB, potem ko so na zaostali tekmi na kolena položili tekmece iz slovenske prestolnice. Po njej so napredovali na deveto mesto, medtem ko Ljubljančani ostali na 12. mestu v 14-članski eliti ligi.

LIGA NLB, 8. KROG:

Sobota, 13. marca:

MRD DOBOVA : MRK LJUBLJANA 30:27 (18:13)

Sintič 8, Šibanc 6 (4); Planinc 8 (3), Šiško 4

Igralec tekme: Marko Sintič (MRK Dobova)

Gostitelji so od prvega sodniškega žvižga imeli rezultatski nadzor in postopno lomili odpor Ljubljančanov, najvišjo prednost v prvi polovici tekme pa so si priigrali ravno v končnici, ki so ga po golu Alena Šibenca zaključili z 18:13.

V drugem polčasu niso popustili, tekmecem iz Ljubljane niso ponudili nobene možnosti za morebiten preobrat.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Marko Sintič z osmimi goli, toliko zadetkov je v gostujoči dosegel tudi Nejc Planinc.

IZJAVI PO TEKMI:

Bojan Čotar, trener Ljubljane:

Čestitam gostiteljem za zmago. Po vseh težavah, ki jih imamo, smo imeli tudi na tej tekmi veliko smole. Poškodba na ogrevanju, poškodba v deseti minuti ter rdeč karton. Praktično sem ostal brez zunanje linije. Fantje so seveda poskušali, ampak je malo manjkalo širine, kot jo je imela Dobova in tako tudi zasluženo zmagala."

Damjan Radanovič, trener Dobove:

"Kljub temu, da smo celo tekmo vodili za nekaj golov, je bila ta tekma pričakovano težka. Ljubljana je bila trd nasprotnik, na katere smo se dobro pripravili. Odigrali smo dobro tekmo, a znamo odigrati tudi boljše. Zadovoljni smo s pristopom ekipe na samo tekmo. Čestital bi ekipi Ljubljane za borbo. Sam sem zadovoljen z našo predstavo in upam, da bomo tako odigrali tudi v prihodnje. Še enkrat čestitam celotni ekipi."