9. 8. 2022

Proti Franciji do prve točke na EP

Na evropskem prvenstvu do 18 let je slovenska moška reprezentanca osvojila prvo točko. Na prvi tekmi drugega dela za razvrstitev od 9. mesta naprej je igrala neodločeno s Francijo.

Mlade Slovence preostala tekma drugega dela čaka v sredo. Ob 16. uri se bodo pomerili s Ferskimi otoki.

Izbranci Sandija Markla so dobro začeli tekmo in bili v ospredju večino tekme. Nekaj manj kot 15 minut pred koncem so še sedmič povedli s tremi zadetki, a tudi tedaj to ni zadostovalo za uspeh. Osem minut kasneje so Francozi Slovence ijeli na 23:23. Malik Mlivić je za tem dvakrat zapored poskrbel za minimalno vodstvo, ki ga s soigralci po uspešnih obrambah niso uspeli nadgraditi. Sredi zadnje minute so tako tekmeci izid poravnali na 25:25, Slovencem pa nato ni uspelo pripraviti ugodnega položaja za strel.

V dresu Slovenije sta Nejc Hriberšek in Nace Zajc dosegla po šest zadetkov.
EVROPSKO PRVENSTVO Z ROKOMETAŠE DO 18 LET (Črna gora, Podgorica)