17. 12. 2022

Velenje s 13 zadetki Ferenceve presenetilo Krko

Rokometašice Velenja se na novoletni premor odpravljajo z lepim presenečenjem. Na tekmi 8. kroga modre skupine so v soboto doma s 26:21 presenetile novomeško Krko. Ajdovski Mlinotest je isti dan zanesljivo ugnal Litijo (30:21).

Že v četrtek je celjska zasedba Z'dežele premagala Trgo ABC Izolo z 31:25.
Termin tekme med Ptujčankami in Krimom Mercatorjem še ni znan.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 8. KROG

Sobota, 17. decembra:
ŽRK VELENJE : ŽRK KRKA NOVO MESTO 26:21 (12:11)
Ferenc 13 (6), Černivec 5; Barukčić 7 (2), Udovč 4.

Potem ko so velenjske rokometašice sezono začele s tremi prvenstvenimi ničlami, so na naslednjih petih tekmah dosegle štiri zmage. Premoč so morale priznati le Krimu Mercatorju, četrti uspeh pa dosegle v soboto proti Krki.
Z zmago so izbranke Snežane Tamše Rodič Novomeščanke izrinile iz elitne četverice. Pred njimi imajo sedaj, ob odigrani tekmi več, dve točki naskoka, a ob tem nikakor ne zanemarljivo boljšo razliko med danimi in prejetimi zadetki na medsebojnih tekmah. Krka je tekmo v uvodnem krogu dobila z 28:24, za veliko velenjsko slavje v Rdeči dvorani s petimi zadetki razlike pa je v zadnjih sekundah obračuna poskrbela nedvomno prvo ime obračuna Nastja Ferenc.
Ta s soigralkami tekme ni začela najbolje. Velenje je že v uvodnih osmih minutah ni izkoristilo dveh strelov s sedmih metrov, a tega na drugi strani gostje niso znale izkoristiti.
Z dvema uspešnima zaporednima sedemmetrovkama je Ferenceva v 21. minuti zasedbo iz Šaleške doline prvič popeljala do dveh zadetkov naskoka (9:7), še gol več pa je ekipi ločil po njenem novem zadetku v 23. minuti (11:9). Pet minut kasneje se je ekipa Krke veselila izenačenja na 11:11, na glavni odmor pa vseeno odšla z minimalnim zaostankom (11:12).
Po vrnitvi na igrišče so v uvodnih minutah pobudo prevzele Dolenjke in nekajkrat povedle z dvema zadetkoma. Nazadnje je bilo tako v 38. minuti, ko je Tia Robida zadela za 18:16. A že štiri minute kasneje je velenjska zasedba vse postavila v izhodiščni položaj (18:18).
Nekajminutni strelski post na obeh straneh igrišča so nato hitreje prekinile gostiteljice in v 48. minuti povedle z 20:18. Dva zadetka sta ekipi ločili tudi pred zadnjimi petimi minutami. Velenje je v tem obdobju na krilih treh zadetkov Ferenceve napravilo delni niz 4:1 in se razveselilo izjemno pomembne zmage.
Prvo ime v dresu Velenja je bila Nastja Ferenc. Krilna rokometašica je prispevala polovico zadetkov svoje ekipe, medtem ko je Neja Žejn zaustavila 40 odstotkov strelov tekmic (8/20). Za Krko je Ivona Barukčić dosegla sedem golov.

IZJAVI PO TEKMI:

Nika Priteržnik, rokometašica ŽRK Velenje:
“V tekmo smo vstopile sproščeno in zbrano. V obrambi smo odigrale borbeno, v napadu pa smo zabili tisto kar je bilo treba, da smo se na koncu zasluženo slavile. Čestitke ekipi za borbo!"

Ivona Barukčić, rokometašica ŽRK Krka Novo mesto:
"V prvem polčasu smo držale tempo in rezultat je bil vse skozi izenačen. V drugem smo imele preveč izgubljenih žog, zgrešile smo preveč čistih strelov in zato je rezultat na koncu takšen."

ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA : ŽRD LITIJA 30:21 (16:10)
Fegic 7, Čopi 6 (1); Bajc 6, Tomc 4 (2).

Ajdovke so suvereno opravile tudi s sedmim preizkusom med slovensko klubsko elito. Pred odhodom na novoletni premor jih v petek čaka še veliki derbi s prav tako do sedaj neporaženim Krimom Mercatorjem.
Litijanke so v uvodnih 10 minut dvoboja še sledile tekmicam, nato pa so te počasi začele višati razliko. Z nizom 5:1, ki ga je v 23. minuti zaključila slovenska reprezentantka Urša Zelnik, so Mlinarke povedle s 13:7. Gostjam iz Zasavja nato njihove zmage ni več uspelo ogroziti.
Pri Mlinotestu Ajdovščini je bila s sedmimi zadetki najboljša Nuša Fegic, enega manj je dodala Živa Čopi. Za Litijo, ki je tudi tokrat zaradi bolezni nastopil v močno okrnjeni zasedbi, je Špela Bajc zadela šestkrat.

Nina Kovšca, rokometašica ŽRK Mlinotest Ajdovščina:
''Dala smo vse od sebe. Nismo popustile do zadnje minute, ves čas smo nasprotnice držale na razdalji. Temu primeren je bil tudi rezultat na koncu. Na naslednjo tekmo s Krimom pričakujem še številčnejšo podporo s tribune.''

Tinkara Kogovšek, rokometašica ŽRD Litija:
''Nismo bile toliko konkurenčne kot bi lahko bile. Poznala se nam je odsotnost nekaterih igralk zaradi bolezni. Sicer smo se potrudile po svojih najboljših močeh, vendar to ni bilo dovolj.''