17. 12. 2022

V zeleni skupini tesni zmagi za Piran in Savo Kranj

Zelena skupina 1. ženske rokometne lige je v soboto vstopila v zadnji krog v letu 2022. Uvodni tekmi 8. krog sta ponudili tesni zmagi ekip Pirana in Save Kranja, ki sta slavili z zadetkom razlike.

Zadnja tekma tega koledarskega leta v zeleni skupini bo na sporedu v sredo, ko se bosta ob 18.30 na mestnem derbiju pomerili Olimpija in Ljubljana.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 8. KROG

Sobota, 17. decembra:
ŽURD KOPER : RK SAVA KRANJ 21:22 (9:9)
Škerjanc 7 (1), Marič 5 (2); Ožegovič 6 (1), Sredić in Kuralt po 3.

Zasedba Save Kranja je uspešno ubranila tretje mesto na prvenstveni lestvici, potem ko je bila uspešna na gostovanju na Obali.
Kmalu po uvodu tekme so se Gorenjke povzpele na 6:3, a so jih tekmice kmalu ujele in prehitele (9:7).
Po izenačenju ob polčasu (9:9) so drugi del znova bolje začele rokometašice Save Kranja, ki so povedle s 13:11, a po nekaj napakah v slabih treh minutah Koprčanke znova spustile predse (15:13).
Gorenjska zasedba je rezultat znova izenačila v 44. minuti, ko je Nika Ožegovič zadela za 16:16. Ekipi sta bili nato poravnani še na 17. golu, nakar so gostje pripravile delni niz 3:0. V 57. in 59. se je Koper uspel približati le na gol zaostanka, a bil n koncu vendarle prekratek.
Z koprsko zasedbo je Neja Škerjanc zadela sedemkrat, pri Savi Kranju je Ožegovičeva dosegla šest zadetkov.

IZJAVI PO TEKMI:

Neja Škerjanc, rokometašica ŽURD Koper:
"Žal se danes ni izteklo po naših željah. Puncam lahko samo čestitam za prikazano borbo v napadu in obrambi."

Sara Nosan, rokometašica RK Sava Kranj:
"Obrambo smo odigrale zelo dobro in to nas je pripeljalo do zmage. V napadu smo bile zbrane do konca igrale z glavo. Zelo smo zadovoljne s to zmago."

ŠDRŠ VRHNIKA : RK PIRAN 29:30 (14:15)
Cankar 9 (2), Nusdorfer 8 (7); Kokotec 10, Borišek (4) in Kolobarič (1) po 7.

Rokometašice Pirana so na Vrhniki dosegle zmago, s katero še naprej zadržujejo drugo mesto na lestvici zelene skupine. Ob odigrani tekmi več za prvouvrščeno Ljubljano zaostajajo za dve točki, od tretjeuvrščene Save Kranja jih ločijo tri.
Vrhničanke so po izenačenem uvodu sredi prvega polčas povedle z 8:5, a so Pirančanke v slabih dveh minutah zaostanek nevtralizirale, v 19. minuti pa povedle z 9:8.
Rezultat je bil nato tesno poravnan vse do zadnjih sekund. V zadnjo minuto sta se ekipi podali poravnani na 29:29, odločilen zadetek pa je prispevala Sara Borišek.
Za Vrhniko je Jerneja Cankar zadela devetkrat, osem golov je ob brezhibnem izvajanju sedmih sedemmetrovk dodala Špela Nusdorfer. Na drugi strani je Kristina Kokotec zadela desetkrat, po sedemkrat sta jo dopolnile Boriškova in Anja Kolobarič

Iza Malovrh, rokometašica ŠDRŠ Vrhnika:
"Najprej čestitke nasprotni ekipi za dobro igro. Današnji dan je bil v začetku igre dober, a škoda napak v zadnjih par napadih, ki so nas stali zmage."

Anja Kolobarič, rokometašica RK Piran:
"Mislim, da smo punce pokazale borbenost, imele smo par napakic, a smo se borile do zadnje sekunde, dobesedno zadnje sekunde. Dale smo vse od sebe in pokazale, da smo ekipa. Pokazale smo srce. Ponosna sem na vse, na celotno ekipo. Čestitke tudi nasprotni ekipi za borbenost.”