21. 12. 2022

Krimovke in njihov podmladek nadaljujejo zmagovalni niz

Rokometašice Krima Mercatorja na petkov derbi v Ajdovščino odhajajo brez oddane točke v modri skupini 1. ženske rokometne lige. Na vnaprej odigrani tekmi 9. kroga, v katerega se bodo ostale ekipe podale januarja, so s 33:19 ugnale Trgo ABC Izolo. Krimov podmladek, ki pod imenom Ljubljana nastopa v zeleni skupini, prav tako ostaja pri stoodstotnem izkupičku. Sedmo zmago je dosegla na mestnem derbiju pri Olimpiji.

Krimovke, aktualne slovenske prvakinje bodo na parket stopile še v petek. Tedaj se bodo na derbiju v mestu burje ob 19.00 pomerile z Mlinotestom Ajdovščino. Tudi slednji pred tem obračunom še ni oddal točke.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA

9. krog, sreda, 21. decembra, ob 18.00:
RK KRIM MERCATOR : ŽRK TRGO ABC IZOLA 33:19 (16:10)
Ngombele 8 (1), Klemenčič 7; Dodič 6 (1), Treven 4.
STATISTIKA

Aktualne slovenske prvakinje iz Ljubljane so vpisale sedmo prvenstveno zmago. Po točkah so se z njo izenačile z ajdovskim Mlinotestom, ki pa so ga na lestvici modre skupine prehitele zavoljo boljše razlike med danimi in prejetimi zadetki. Trgo ABC Izola na drugi strani po osmih odigranih tekmah ostaja brez točke.
V prvih 12 minutah so se Primorke enakovredno kosale z Ljubljančankami, potem ko je Teja Treven zadela za 5:5. Krimovke so nato počasi začele prevzemati pobudo. Prvi polčas so zaključile z nizom 3:0 za vodstvo s 16:10, v nadaljevanju pa le še potrdile svojo premoč.
Pri Krimu Mercatorju je osem zadetkov dosegla 18-letna rokometašica iz Konga Betchaidelle Ngombele, sedem jih je dodala slovenska reprezentantka Valentina Klemenčič. Na drugi strani je Nika Dodič zadela šestkrat, štiri gole je dodala Trevnova.

IZJAVI PO TEKMI:

Dragan Adžić, trener RK Krim Mercator:
"Proti Izoli smo v tej sezoni že igrali in jo poznamo. Odnos v prvem polčasu ni bil najboljši, pešala je realizacija. Napredek v igri Izoli je zelo opazen, Hren dobro dela in nekaj mladih rokometašic in vratarka so bile na višjem nivoju, kot v preteklosti, kar je zagotovo dobro za slovenski rokomet. Mi smo odigrali na ravni, ki je bil na koncu dovolj, da vpišemo še eno zmago v slovenski ligi."

Matej Marinac, pomočnik trenerja ŽRK Trgo ABC Izola:
"Odigrali smo solidno tekmo, zadnji dve tekmi smo odigrali sproščeno in proti boljšim nasprotnicam. Pozna se, da ko punce igrajo sproščeno, igrajo bolje. Nekaj čase so bile enakovredne tudi z vrhunskim Krimom. Na koncu so prevladale izkušnje in kondicija na strani Krima. Za nas je pomembno, da smo odigrali tekmo s čim manj žrtvami."

7. krog, petek, 23. decembra, ob 19.00:
ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA : RK KRIM MERCATOR

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA

8. krog, sreda, 21. decembra:
RK OLIMPIJA : RK LJUBLJANA 24:25 (14:15)
Bukvič 10 (3), Potočnik 4; Ocepek 10 (2), Jarc, Simič in Polak po 3.
STATISTIKA

Mestni derbi je postregel z zanimivo in napeto rokometno predstavo. Zlasti v drugem polčasu sta bili ekipi Olimpije in Ljubljane tesno poravnani, bolj prešernih obrazov pa so igrišče vendarle zapustile rokometašice slednje, ki so se s to zmago še dodatno utrdile na vrhu zelene skupine. Pred najbližjimi zasledovalkami imajo po polovici odigranih tekem štiri točke prednosti. V kvalifikacije za napredovanje v modro skupino - tam se bo najboljša ekipa zelenega dela pomerila z zadnjeuvrščeno zasedbo modre skupine - pelje le prvo mesto.
Obračun je odločneje začela Ljubljana, ki je v 12. minuti prek Kaje Škrlep povedla s 6:3, trinajst minut kasneje pa je po zadetku Ane Jarc prednost narasla za dodaten zadetek. Nato so rokometašice Olimpije strnile svoje vrste, do glavnega odmora zaostanek znižale na gol (14:15), dokončen priključek pa ujele v prvih minutah prvega polčasa, ko so po nekaj zapravljenih priložnostih na obeh straneh zadele za 15:15.
Preostanek drugega polčasa je minil izjemno izenačeno, a Olimpiji ni uspelo povesti niti enkrat. Šele v 57. minuti sta po golu Tijane Vuković ekipi znova ločila dva zadetka. Z uspešno sedemmetrovko so se minuto za tem tekmice Ljubljani približale na 24:25, a novega izenačenja nato niso ulovile.
Za Olimpijo je Tjaša Bukvič dosegla 10 zadetkov, za Ljubljano jih je prav toliko dosegla Nika Ocepek.