13. 11. 2023

Rokometer: Janc do brona na svetovnem klubskem prvenstvu

Na Rokometni zvezi Slovenije pripravljamo novo tedensko rubriko Rokometer. V njej bomo tedensko preverjali, kako so se na tekmah svojih klubov v preteklem tednu izkazali slovenske reprezentantke in reprezentanti, ki igrajo v tujini.

Prvi zapis z veseljem začenjamo z uspehom Blaža Janca, ki jez Barco na svetovnem klubskem prvenstvu (Super Globe) v organizaciji Mednarodne rokometne zveze (IHF) osvojil bron. V Savdski Arabiji je katalonski klub v skupinskem delu ugnal gostitelje (19:43) in afriškega prvaka (26:37), v polfinalu po podaljšku tesno klonil proti nemškim predstavnikom z Berlina(34:35), na tekmi za bron pa minulo nedeljo ugnal poljske Kielce. Po prvem polčasu so španski prvaki zaostajali za dva gola (14:16), nato pa pripravili zasuk in zmagali s 33:30. Na štirih tekmah je Janc dosegel 15 golov.

Na Madžarskem je bil na sporedu veliki derbi med ekipama iz Szegeda in Veszprema. Na koncu se je veselila slednja z Gašperjem Margučem, kije na igrišču prebil skorajda celotno tekmo in dosegel pet golov. Na drugi strani je Dean Bombač iz treh strelov dosegel tri zadetke, enega manj je dodal Matej Gaber, Borutu Mačkovšku pa mreže ni uspelo zatresti.

V Nemčiji, kjer sicer igra tudi devet reprezentantov in reprezentantka, je v ženski konkurenci na vrhu lestvice najboljših strelk Slovenka! Ema Hrvatin v minulem tednu sicer z osmimi goli ni uspela preprečiti poraza svoje zasedbe Sachsen Zwickau, je pa tej sezoni mrežo tekmic zatresla že 58-krat. 13 golov več je v moški prvoligaški konkurenci dosegel Domen Novak, kar ga uvršča na četrto mesto ene najmočnejših lig na svetu. Na zadnjih šestih tekmah se je le enkrat spustil pod mejo sedmih doseženih zadetkov.

Po poškodbi gležnja se na igrišče počasi vrača Aleks Vlah. Aalborg je zmagal na obračunu ekip najboljše četverice danskega državnega prvenstva, s 34:28 je ugnal moštvo Bjerringbro-Silkeborg. Slovenski reprezentant je bil s petimi zadetki eden izmed dveh najboljših posameznikov tekme.

Kako so se odrezali ostali reprezentanti in reprezentantke, ki igrajo v tujini? Preverite spodaj!
Vse o nastopih slovenskih reprezentantov in reprezentantk, ki igrajo v slovenskih klubih, lahko redno spremljate v ostalih novicah na spletni strani Rokometne zveze Slovenije.

AVSTRIJA

Maja Svetik (BT Füchse)
- ekipa v minulem tednu ni imela tekme.

DANSKA

Aleks Vlah (Aalborg)
- 11.11.: 5 golov (5/6), 4 podaje (DP Danske, Aalborg : Bjerringbro-Silkeborg34:28)

HRVAŠKA

Aleks Kavčič (RK Zagreb )
- 11.11.: brez gola
Matic Suholežnik (RK Zagreb)
- 11.11.: 1 gol
(DP Hrvaške, MRK Sesvete : RK Zagreb 25:29)

FRANCIJA

Jože Baznik (Nimes)
- 10.11.: brez obrambe (DP Francije, Ivry : Nimes 28:24)

Jure Dolenec (LimogesHandball 87)
- 10.11.: 1 gol (1/2), 1 podaja (DP Francije, Limoges : Chambery 29:23)

Nik Henigman (Saint-Raphaël Var Handball)
- 12.11.: 32 minut, brez gola (0/1), 1 podaja (DP Francije, Saint-Raphaël : Aix 29:28)

Rok Ovniček (HBC Nantes)
- 10.11.: 19 minut, brez gola (0/2), 5 podaj (DP Francije, Nantes : Chartres 33:25)