7. 12. 2023

Krka z zmago zaključila 11. krog Lige NLB

Domačini so se po zmagi v evropskem pokalu veselili tudi dveh točk proti Dobovi, ki v trenutno na zadnjem mestu Lige NLB.

Tekma je služila kot zadnji dvoboj 11. kroga Lige NLB, o katerem si več lahko preberete tukaj

LIGA NLB, 11. KROG

Sreda, 6. december
MRK KRKA - RK DOBOVA 35:29 (17:13)
Vukić 7 (2), Nikolić in Kukman (3) po 7; Rantah 9 (2), Ferenčak 7.

Igralec tekme: Jure Blaževič (MRK Krka)

Novomeščani so v boju z zadnjo ekipo lige dosegli pričakovano zmago, s katero so zdaj pri 13 točkah in so skočili na peto mesto prvenstvene razpredelnice. Dobova je tudi v 11. tekmi ostala brez zmage in je brez točk na zadnjem mestu.
V Novem mestu je bilo hitro jasno, da bo Dobova težko prišla do presenečenja. Po izenačenem uvodu (5:5) so domači v nadaljevanju stopili na plin in si v drugem delu prvega polčasa priigrali nekaj več naskoka, na odmor pa so odšli s prednostjo štirih golov.
Takoj na začetku drugega dela so jo še povečali. Že po nekaj minutah so vodili za šest (19:13), približno takšen naskok pa ohranili do konca. Dobovi je nekajkrat uspelo zmanjšati razliko, toda Krka je vsakič hitro odgovorila in ni dovolila, da bi se tekmec še bolj približal, ter dvoboj varno pripeljala do konca.
Pri zmagovalcih so bili strelsko najbolj razpoloženi Vojislav Vukić s sedmimi ter Marko Nikolić in Tilen Kukman s po šestimi goli, pri Krki je bil najbolj učinkovit Nik Rantah z devetimi.
V naslednjem krogu bo Dobova igrala proti Urbanscape Loki, Krka pa bo gostovala v Slovenj Gradcu.

IZJAVI PO TEKMI:

Gašper Horvat, igralec MRK Krka:
"Zavedali smo se, da se moramo zbrati in pozabiti, kaj je bilo na nedeljski evropski tekmi in današnjega tekmeca vzeti resno. Na začetku se je izkazalo, da nismo bili zbrani, ob pa smo se polčasu dogovorili, da bomo povečali razliko tekmo varno pripeljali do konca. Naredili smo veliko napak, a z našimi izkušnjami in kakovostjo, sta obe točki ostali doma."

Nik Rantah, igralec RK Dobova:
"Mislim, da smo danes proti Krki prikazali eno boljših tekem. Čestital bi svoji ekipi, pa tudi Krki za zasluženo zmago, želim jim vso srečo v evropskem pokalu in v državnem prvenstvu."