14. 12. 2023

13. krog Lige NLB Trimo Trebnje otvoril z zmago

Trimo Trebnje bo po zmagi nad Riko Ribnico v domači dvorani koledarsko leto končal na vrhu lestvice Lige NLB.

Prvih 15 minut je tekma potekala izenačeno, domačini pa so nato stopili na plin in goste ugnali s končnim rezultatom 40:31.

LIGA NLB, 13. KROG

Petek, 15. december,
RK TRIMO TREBNJE - RD RIKO RIBNICA 40:31 (20:14)
Jovičič 10, Jurečič 8 (4); Ljevar 6, Žagar, Hrastnik, Skol in Knavs (2) po 4.

Igralec tekme: Aljoša Čudić

Trebanjci so po domači zmagi na zadnji prvenstveni tekmi leta zadržali prvo mesto na prvenstveni razpredelnici. Drugouvrščeni Velenjčani, ki bodo v soboto gostovali v Jeruzalemu, imajo tako kot tretjeuvrščeni Celjani, ki bodo v soboto gostovali na Škofljici, trenutno tri točke manj. Tako po 13. krogu na vrhu ne bo prišlo do spremembe. Ribničani po petem porazu v sezoni ostajajo na šestem mestu.

Favorizirani Dolenjci so šele v končnici prvega polčasa uveljavili svoje prednosti, z zelo učinkovito predstavo so se na veliki odmor odpravili s šestimi goli prednosti (20:14). V drugem polčasu so začeli stopnjevati prednost, ki je znašala tudi 13 golov (33:20), in razrešili vse dvome o zmagi.

Pri Trebanjcih je bil najbolj učinkovit Staš Slatinek Jovičič z desetimi goli, pri Ribničanih pa je Leon Ljevar dosegel šest zadetkov.

Trebanjska zasedba bo v prihodnjem krogu februarja prihodnje leto gostila Celje Pivovarno Laško, ribniška pa bo gostovala v Ivančni Gorici.

IZJAVI PO TEKMI:

Aljoša Čudić, vratar RK Trimo Trebnje:
Zavedali smo se, da nas čaka težka tekma. Ekipa iz Ribnice je kakovostna ekipa, s katero smo imeli v preteklih sezonah že težave. Mislim, da smo pokazali željo in borbenost ter na koncu zasluženo zmagali.

Rok Skol, igralec RD Riko Ribnica:
Zavedali smo se, da je pred nami eno težjih gostovanj državnega prvenstva. Trebanjci veljajo za kakovostno ekipo, kar so danes tudi pokazali. V tekmo smo sicer vstopili dobro in v prvi polovici prvega polčasa celo vodili za dva zadetka. Domačini so nato hitro obrnili rezultat v njihovo korist in se nam uspeli do polčasa oddaljiti za šest zadetkov. Tudi v drugem polčasu nam z našo igro ni uspelo nadigrati Trebanjcev, ki so na koncu zasluženo slavili.