19. 2. 2023

Ob gostovanju SVIŠ Ivančne Gorice zmaga ostala na Kodeljevem

Dve točki na tekmi med LL Grosistom Slovanom in SVIŠ Ivančno Gorico sta ostali na Kodeljevem (34:30).

Na Kodeljevem sta se srečali ekipi, ki sta pred tekmo zasedali enajsto oziroma deseto mesto na lestvici. Po njej pa sta zamenjali mesti, posebej po zaslugi drugega dela drugega polčasa, ko so gostitelji tekmece znali držati na dokaj varni razdalji.

LIGA NLB, 15. KROG

Sobota, 18. februarja:
RD LL GROSIST SLOVAN : RK SVIŠ IVANČNA GORICA 34:30 (19:17)
Tufegdžić 9 (2) in Soršak po 9; Zavodnik in Košir po 6.

Gostje so bili dobršen del prvega polčasa v rahli prednosti, vendar so izbranci Borisa Deniča bolje odigrali v zadnjih desetih minutah in nekajkrat povedli za tri zadetke.
Tudi v drugi polčas so nesli par zadetkov naskoka, Jaka Soršak pa je v 44. minuti svojo ekipo s Kodeljevega pripeljal do vodstva s 27:23. Njegov soigralec Stefan Ranisavljević je minuto pozneje še oplemenitil prednost (28:23). Kot se je izkazalo, je bilo to dovolj za dokaj zanesljivo zmago.
Pri domačih sta s po devetimi goli izstopala Soršak in Aleksa Tufegdžić, pri gostih pa sta po šestkrat zadela Denis Zavodnik in Domen Košir.
Slovan bo v 16. krogu prihodnjo soboto gostoval v Ribnici, SVIŠ pa bo gostil Dobovo.

IZJAVI PO TEKMI

Jaka Jakše, rokometaš LL Grosista Slovana:
"Všeč mi je, da ekipa postopoma dviguje formo. Tekmo po tekmo bo vse odvisno od ekipe, za viške na krilu je zaslužena ekipa. V naslednjo tekmo gremo po novo zmago."

Klemen Sašek, rokometaš SVIŠ Ivančne Gorice
"Danes nam v obrambi ni steklo. Dobili smo preveč lahkih golov, če na takšni tekmi dobiš 34 golov, je ne moreš zmagati. A nimamo kaj, glave moramo dati gor, naslednji teden je na vrsti nova tekma."