21. 2. 2023

Ribničani z zmago v Kopru do skoka na četrto mesto lestvice Lige NLB

Ribničanov slovo od Evrope ni zmedlo, v Kopru so na prestavljeni tekmi 15. kroga Lige NLB slavili svojo deveto zmago in se povzpeli na četrto mesto lestvice.

Obračun Kopra in Ribnice je postregel z izenačeno predstavo v prvem polčasu, v drugem pa je dolenjska zasedba deset minut pred koncem povedla za sedem golov, kar je bil dovolj velik kapital za deveto zmago v sezoni. Z njo se je Ribnica povzpela na četrto mesto, Koper pa ostaja sedmi.

LIGA NLB, 15. KROG

Torek, 21. februarja:
RD KOPER : RD RIKO RIBNICA 28:31 (14:16)
Žagar 9 (3), Kete 6; Laljek (3) in Ljevar po 8.

Igralec tekme: Leon Ljevar (RD Riko Ribnica)

Ribničani so tekmo dobro odprli in hitro povedli s 5:2 in 6:3, vendar so se Primorci hitro vrnili in izenačili na 6:6. Pozneje sta bili ekipi ves čas ena ob drugi, tudi razlika dveh zadetkov ob polčasu je bila vse prej kot odločilna.
Tudi uvod drugega polčasa je bil bolj ali manj izenačen, ves čas so bili rahlo v ospredju Dolenjci, ki so vodili tudi za tri gole, pozneje pa je prednost v korist Ribnice narasla tudi na šest golov (26:20) enajst minut pred koncem. Ko je Mitja Nosan v 50. minuti zadel za 27:20, pa je bil zmagovalec znan.
Matevž Žagar je bil z devetimi goli najboljši strelec Kopra, pri Ribnici pa sta po osemkrat zadela Ivan Laljek in Leon Ljevar.
Koper bo v 16. krogu v soboto gostoval v Mariboru, Ribnica pa bo gostila LL Grosist Slovan.

IZJAVI PO TEKMI

Uroš Čuk, trener Kopra:
"Čestitam gostujoči ekipi za zasluženo zmago. Mi žal nismo našli rešitve v obrambi za njihove razigrane beke, v napadu pa je njihov vratar obranil kar nekaj stoodstotnih priložnosti."

Borut Maček, trener Rika Ribnice:
"Čestitam svojim fantom, ki so po težki tekmi v soboto prikazalo borbeno igro in premagali neugodni Koper. Če moram izpostavit enega igralca, bi izpostavil Leona Ljevarja, prav tako pa je bil odličen Sandro Meštrić."