22. 2. 2023

Velenjčani z zmago tik pod vrh

Gorenje Velenje se je z zmago na zaostali tekmi proti Urbanscapu Loki (36:25) pred derbijem za vrh lestvice Celjanom približalo na točko zaostanka.

Velenjska zasedba v zadnjem času igra v dobri formi, po uvrstitvi v četrtfinale EHF evropskega pokala so zmago proti ekipi iz Škofje Loke slavili tudi na prvenstveni fronti. Gorenjci po gostovanju v Velenju ostajajo pri enajstih točkah na devetem mestu prvenstvene razpredelnice.

LIGA NLB, 12. KROG

Sreda, 22. februarja:
RK GORENJE VELENJE : RD URBANSCAPE LOKA 36:25 (20:12)
Grmšek 6, Predović in Drobež po 5; Batagelj 5, Jesenko (3) in Mali po 3.

Igralec tekme: Matevž Skok (RK Gorenje Velenje)

Na zaostali tekmi 12. kroga presenečenja ni bilo. Favorizirano Gorenje je upravičilo vlogo favorita in brez težav premagalo Urbanscape Loko. Tekma ni postregla z razburljivostjo, gostitelji so rezultat nadzorovali od začetka do konca. Škofjeločani niso bili niti za trenutek nevarni, niti v enem trenutku niso ogrozili zmage Velenjčanov, ki so se tako spet dvignili na drugo mesto prvenstvene razpredelnice, za vodilnim Celjem Pivovarno Laško zaostajajo za točko.
Domači so hitro povedli z 2:0, si kmalu priigrali šest golov prednosti (10:4), ob polčasu je bilo osem golov razlike. V drugem delu domači niso bili več tako zagreti, tekmecem so dovolili, da se na polovici drugega dela približajo na 20:25, a ko so uvideli, da je vrag vzel šalo, so spet stopili na plin ter s štirimi zaporednimi goli dokončno strli odpor Gorenjcev.
Timotej Grmšek je bil s šestimi goli najučinkovitejši igralec tekme, Branko Predović jih je pri zmagovalcih prispeval pet, pri gostih jih je Mark Batagelj dosegel štiri.
Velenjčane v naslednjem krogu čaka derbi s Celjani, ki bo na sporedu v nedeljo, 26. februarja, ob 20.00. V boj za vrh lestvice Lige NLB bodo prihajajoči konec tedna vpleteni tudi Škofjeločani, v soboto bodo gostilo trebanjski Trimo.

Jernej Drobež, rokometaš Gorenja Velenja:
"Za nami je dobra tekma. Na Urbanscape Loko smo se dobro pripravili, ker vemo, da je ta ekipa za nas vedno neugodna. V drugem polčasu smo zopet imeli nekaj slabih minut, gostom smo pustili, da se nam približajo na pet zadetkov. To nihanje moramo v prihodnosti popraviti. Je pa ta zmaga dobra popotnica pred velikim derbijem."

Aljaž Jesenko, rokometaš Urbanscpa Loke:
"Že od samega začetka smo vedeli, da bo tekma v Velenju težka. Slabo smo začeli in ta nezbranost nas je spremljala vseh šestdeset minut. Čestitke domačinom, ki so bili danes veliko boljši."